Biało – Czerwona łączy nas wszystkich!

W związku z wątpliwościami mieszkańców Miasta Słupcy, dotyczącymi rzekomo nieprawidłowo powieszonych flag na słupach oświetleniowych w miejscach publicznych informujemy, że są one bezzasadne.
Flagi zostały powieszone zgodnie z precyzyjnymi wytycznymi Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Podstawą tych wytycznych było opracowanie Alfreda Znamierowskiego, członka Polskiego Towarzystwa Heraldycznego i Komisji Heraldycznej przy MSWiA. Najwięcej o sposobach eksponowania flagi przeczytamy w książce Alfreda Znamierowskiego pt. „Orzeł Biały. Znak państwa i narodu.”

Na stronie 79 tej książki (wyd. 2016 r.) czytamy na temat flagi wywieszonej na maszcie pionowym: „Flaga państwowa musi mieć zawsze pas biały z lewej strony. Przykładem są bannery i flagi stolikowe”. Odwrócenie tego porządku pasów powoduje, że otrzymalibyśmy barwy państwowe Monako lub Indonezji.

Biało-¬Czerwona łączy nas wszystkich.
Nie od dziś, Polaków wyróżnia bardzo silne poczucie tożsamości narodowej. Jesteśmy mocno przywiązani do hymnu i do biało-¬czerwonych barw. Oznaczają one dla nas dumę i wolność. Flaga jest z nami we wszystkich ważnych chwilach. Podczas wydarzeń podniosłych i uroczystych, ale także w dni żałoby po stracie wybitnych i odważnych Polaków, w momentach wzruszeń i radości. Biel i czerwień towarzyszą emocjom polskich kibiców i triumfalnym gestom naszych zawodników. W ten sposób wyrażamy nasze uczucia. Miłość do barw narodowych oznacza prezentowanie ich zgodnie z tradycją i honorem.
Dziś prezentujemy Państwu nowo zakupione flagi narodowe, które zdobią nasze miasto podkreślając rangę na nadchodzące święta 2 maja, 3 maja i 4 czerwca 2019 r.
W przestrzeni publicznej flagi eksponowane są na budynkach, latarniach i słupach ulicznych, na stadionach i w halach sportowych. Każdy obywatel Rzeczypospolitej Polskiej ma prawo wywiesić flagę państwową na swoim domu, a także w oknie lub na balkonie swego mieszkania. Najczęściej flaga jest eksponowana na drzewcu drewnianym lub metalowym. Ważne jest byśmy godnie i zgodnie z obowiązującymi zasadami ją eksponowali. Tym samym zachęcam mieszkańców miasta do wywieszania flagi.

Dzień Flagi 2 maja

Flagi na ulicach Słupcy

Flagi na ulicach Słupcy

Flagi na ulicach Słupcy

print
Udostępnij:

O autorze

Motocykle o pojemności 125