XIX Przegląd Kolęd i Pastorałek już za nami!

Choć okres świąteczno – noworoczny właściwie dobiega już końca, to okazji do kolędowania wciąż nie brakuje. I dobrze – ponoć polskie kolędy są najpiękniejsze. Można się było o tym przekonać podczas XIX Przeglądu Kolęd i Pastorałek, który odbył się w niedzielę, 13 stycznia 2019, w kościele p.w. bł. Bpa Michała Kozala.

Podczas przeglądu wystąpiły następujące chóry: Żeński Chór SONATA z Powidza (dyrygent Halina Ganińska) , Chór Kameralny „ACOLUTHEO” z Wrześni (dyrygent Liliana Kucza), Chór Parafialny „VIRTUS DEI” z Lichenia Starego (dyrygent Czesław Fiałkowski), Chór Farny LUTNIA z Koła (dyrygent Jan Kordylewski) oraz Miejski Chór KANON ze Słupcy (dyrygent Tadeusz Kmiecik).

Słuchacze mogli usłyszeć m.in. „Gdy się Chrystus rodzi”, „Hej, w dzień narodzenia”, „Dzisiaj w Betlejem”, „Lulajże Jezuniu”, „Mędrcy świata monarchowie”, „Powitajmy Mesjasza” „Do szopy”, „Radośnie dzisiaj”, „Przystąpmy do szopy”, „Serca ludzkie się radują”, „Narodził się Jezus Chrystus”, „Christus, Christus natus est nobis”, „Raduj się świecie”, „Anioł pasterzom mówił”, „Zjawiło się nam”, „O gwiazdo betlejemska”, „Kolęda dla nieobecnych”.

Organizatorami imprezy byli: Proboszcz Parafii bł. Bpa Michała Kozala w Słupcy, Miejski Chór Kanon oraz Burmistrz Miasta Słupcy.

[zdjęcia: Portal TwojaSłupca.pl]

print
Udostępnij:

O autorze

Motocykle o pojemności 125