Skrzypkowie ze Słupcy na Międzynarodowym Festiwalu w Zduńskiej Woli

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w odbywającym się po raz drugi w Zduńskiej Woli Międzynarodowym Festiwalu Muzycznym Presto, którego tegoroczna edycja odbyła się w dniach 18-20 maja.
W ramach Festiwalu zorganizowany został konkurs dla uczniów klas skrzypiec i altówki szkół muzycznych I stopnia. W jury zasiadali pedagodzy zarówno z Polski jak i z Niemiec. W konkursie wzięło udział w sumie 51 uczestników. Wśród nich zaprezentowała się czwórka naszych wychowanków, a byli to: Zuzanna Dyc i Amelia Anna Zalewska z klasy pierwszej oraz Gabriela Górczyńska i Mateusz Michalak z klasy piątej. Reprezentanci słupeckiej szkoły muzycznej zaprezentowali się bardzo dobrze, o czym świadczą zdobyte przez nich wyróżnienia. Jury międzynarodowego konkursu przyznało Wyróżnienie Gabrieli Górczyńskiej oraz tytuły Laureata dla Zuzanny Dyc, Amelii Anny Zalewskiej i Mateusza Michalaka.
W przerwie pomiędzy przesłuchaniami na uczestników konkursu czekały animacje i zabawy, dzięki którym mogli się oni odprężyć po występach oraz zintegrować w międzynarodowym gronie młodych muzyków.
Młodym skrzypkom przy fortepianie towarzyszyła pani Marzena Hołoga-Hauptmann. Do udziału w Festiwalu uczniów przygotowały Barbara Szelągiewicz oraz Natalia Janik-Zajma.

Młodzi skrzypkowie z Zespołu Szkół Muzycznych w Słupcy

[tekst i zdjęcie otrzymaliśmy z Zespołu Szkół Muzycznych w Słupcy]
print
Udostępnij:

O autorze

Motocykle o pojemności 125