Strzelcy uczcili 154. Rocznicę Wybuchu Powstania Styczniowego.

Po raz kolejny Stowarzyszenie „Z Wiatrem i pod Wiatr” oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Słupcy uczcili  zbrojny zryw Narodu Polskiego. W dniu 23 stycznia br. przeprowadzono Zawody Strzeleckie z Karabinka Pneumatycznego z okazji 154. Rocznicy Wybuchu Powstania Styczniowego. Udział w nich wzięli uczniowie z Gimnazjum w Słupcy, Gimnazjum w Drążnej, Gimnazjum w Zagórowie, Liceum Ogólnokształcącego w Słupcy, Zespołu Szkół Ekonomicznych w Słupcy, Zespołu Szkół Zawodowych w Słupcy. W sumie 18 uczestników. Sędzią głównym był pomysłodawca zawodów – instruktor strzelectwa Karol Biadasz.
Zmagania rozpoczęły się nietypowo – jedna z zawodniczek – Marcelina Nowak ze słupeckiego LO przedstawiała krótki rys historyczny Powstania i wskazała miejsca związane z przebiegiem walk na terenie Powiatu Słupeckiego.
Najlepszą zawodniczką była Weronika Wapniarska (MOS Gimnazjum Drążna) z wynikiem 83 punkty (na 100 możliwych do uzyskania), za nią znalazła się Sylwia Rosińska (MOS LO), Wiktoria Dudek (MOS ZSE), tuż za podium stanęła Jesika Niwińska (MOS LO), wszystkie z wynikiem 82 punkty. W kategorii chłopców na najwyższym podium stanął Mikołaj Śmigielski (MOS LO) z 91 punktami, za nim był Damian Kubicki (Gimnazjum Zagórów) (88 pkt.), Jakub Smigielski (MOS Gimnazjum Słupca) (87 pkt.), IV miejsce wywalczył Tomasz Mroczkowski (ZSE) z 86 punktami. Zdobywcy miejsc I – IV otrzymali dyplomy, a zdobywcy miejsc I-III dodatkowo puchary.
Zawody miały charakter otwarty, udział w nich mogła wziąć młodzież z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Większość startujących to zawodnicy trenujący w sekcji strzeleckiej Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Słupcy, ale wśród uczestników znalazły się również osoby, dla których był to strzelecki debiut.
Z uwagi na rosnącą popularność sportu strzeleckiego i liczne pytania o możliwość nauki strzelania, od marca w ramach Stowarzyszenia „Z Wiatrem i pod Wiatr” planowane jest utworzenie grupy strzeleckiej dla dorosłych. Więcej informacji będzie można znaleźć na profilu Stowarzyszenia na Facebooku lub uzyskać bezpośrednio u instruktora pod numerem 691853772.

Karol Biadasz – instruktor strzelectwa

 

[tekst i zdjęcia: Karol Biadasz]
print
Udostępnij:

O autorze

Motocykle o pojemności 125