Wigilia św. Wawrzyńca

Niedzielny wieczór (9 sierpnia 2015r.) to czas oczekiwania na święto, czyli wigilia św. Wawrzyńca. Rozpoczęła się ona  pod kolumną, z której spogląda na miasto nasz patron św. Wawrzyniec troszkę jakby odświeżony i zagadkowo uśmiechnięty. Spod kolumny słupczanie wyruszyli do fary na nieszpory. W tych uroczystych chwilach towarzyszył nam sam św. Wawrzyniec, w którego wcielił się pan Paweł Koniński. Nie zabrakło też ognia – nad targowiskiem zapłonęły fajerwerki.  W tegorocznej wigilii  wspominaliśmy nie tylko patrona miasta  św. Wawrzyńca, ale także księcia Przemysła II ostatniego męskiego potomka Piastów z  linii wielkopolskiej, od którego zaczęła się historia naszego miasta i nas samych. Przypomnijmy: 15 listopada 1290 roku w Dłusku Przemysł II wówczas książę kaliski i poznański zatwierdził nadanie prawa niemieckiego dla Słupcy. Od tej daty liczymy historię naszego miasta,  to dlatego w tym roku obchodzimy jubileusz 725 – lecia lokacji grodu nad Meszną.
Wigilia św. Wawrzyńca

Wigilia św. Wawrzyńca

Relacja fotograficzna https://plus.google.com/117271042339803620638/photos

print
Udostępnij:

O autorze

Motocykle o pojemności 125