Zielona Szkoła w Hermanowie

W dniach 16-18 września 2019 r. 50 uczniów naszej szkoły ( SP 1)  pojechało na zieloną szkołę o tematyce ekologicznej do Folwarku Konnego w Hermanowie.

Program zapowiadał się ciekawie, ale to co nas spotkało na miejscu przeszło wszystkich najśmielsze oczekiwania. Zaczęliśmy od Ośrodka Edukacji Leśnej w Czeszewie, gdzie pan Marek Dobroczyński „zaczarował” wszystkich uczestników opowieściami  o pracy leśnika, łowiectwie i zwierzętach żyjących w polskich lasach. Promem rozpoczęliśmy wycieczkę po pobliskim lesie.

Następnie czekały  już na nas atrakcje w Folwarku Konnym w Hermanowie : mini zoo ( z kozami, strusiami, kaczkami, króliczkami najróżniejszej maści, osiołkami- najmłodszy miał 5 dni), zajęcia na basenie, przejażdżki w siodle, jazda bryczkami, zajęcia z przyrodnikami: „zaklinaczką koni”, ekologiem, ichtiologiem, zajęcia z hodowli koni, gry terenowe z GPS, strzelanie z wiatrówki i łuku, zajęcia ruchowe, podchody po ciemku zakończone ogniskiem z kiełbaskami i dyskoteką . Za każdym razem trafialiśmy na wspaniałych, pełnych zapału wykwalifikowanych prowadzących, aż chciało się słuchać i uczestniczyć w zajęciach.

W ostatnim dniu pojechaliśmy do Ostrowa Wielkopolskiego do Paku Olbrzymich Owadów i na park linowy- to dopiero były emocje !!!

Cali zdrowi i szczęśliwi, z mnóstwem historii do opowiadania wróciliśmy do Słupcy i codziennych zajęć.

Wszystko to było możliwe w związku z  otrzymaniem dofinansowania z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu na realizację zadania p.n. „ Jedyneczki z ekologią za pan brat- kompleksowa edukacja ekologiczna tj. konkurs wiedzy, fotograficzny i dwa wyjazdy na zieloną szkołę” , a także ogromnemu wsparciu ze strony Urzędu Miasta w Słupcy za co szczególnie pięknie dziękujemy.

Pragnę także w imieniu swoim i rodziców szczególnie ciepło podziękować opiekunom pani Iwonie Przygockiej, Lilianie Świątnickiej i Izabeli Bienieckiej-Nowaczyk – za entuzjazm, czas, dobre chęci i słowo, za wspaniałą opiekę nad uczestnikami. Bez Was kochane kobietki nie było by tak samo!!! Wielkie dzięki!!!

Największe brawa należą się jednak naszym dzieciakom, które potrafiły się zintegrować w różnorodnym zespole, dostosować do zasad, z przyjemnością uczestniczyć we wszystkim co wymyśliliśmy i obdarzać nas uśmiechem na każdym kroku. Jesteście fantastyczne !

Zielona Szkoła

Materiał: Stowarzyszenie ARTIS
print
Udostępnij:

O autorze

Motocykle o pojemności 125