Rajd rowerowy – „Z Pszczółką Mają ratujemy pszczoły”

Rajd rowerowy – „Z Pszczółką Mają ratujemy pszczoły”

Rajd rowerowy to świetna forma spędzania wolnego czasu. W naszym przedszkolu takie rajdy organizujemy od kilku lat. Z roku na rok przybywa uczestników, w tym roku było ich około 170. 7 czerwca w przepiękny, słoneczny piątek odbył się rajd rowerowy ulicą Armii Krajowej, Wojska Polskiego, Jeziorną i  ścieżkami lasku, w którym uczestniczyły dzieci, ich rodzice, rodzeństwo, dziadkowie oraz dyrekcja, nauczyciele i personel przedszkola. Wszyscy świetnie byli przygotowani, dzieci miały obowiązkowe kaski,  niesamowitą chęć przygody, doskonałe humory i jak się okazało super kondycję. W naszym przedszkolu, rajd rowerowy jest jednym ze sposobów propagowania aktywnego spędzania czasu wolnego i zdrowego stylu życia, integracji środowiska przedszkolnego, jak również upowszechniania sportu rodzinnego i traktowania roweru, jako środka transportu. „ Z Pszczółką Mają ratujemy pszczoły”, taki był tytuł rajdu, który miał zwrócić uwagę dzieci i rodziców na problem ginięcia, jakże ważnych owadów. Wszystkie zabawy na trasie związane były z pszczołami i ich życiem. Dzieci układały z kolorowych kół plastry miodu, robiły lornetki do obserwacji pszczół, z bibuły skręcały kwiaty tworząc barwną łąkę, a na koniec zajadały chleb z pysznym, słodkim miodem. Dla wytrwałych uczestników na mecie czekała kiełbaska z grilla, ciasto, kawa, herbatka i soki. Zabawa była fantastyczna.

Materiał: Przedszkole nr 2 „Miś”
print
Udostępnij:

O autorze

Motocykle o pojemności 125