REGULAMIN UCZESTNICTWA
W PRÓBIE POBICIA REKORDU GUINNESSA
W NAJWIĘKSZEJ LICZBIE OSÓB TAŃCZĄCYCH POLONEZA JEDNOCZEŚNIE
Niniejszy regulamin stanowi zbiór szczegółowych wytycznych dotyczących próby pobicia rekordu Guinnessa w największej liczbie osób tańczących poloneza jednocześnie.
- Próba pobicie rekordu Guinnessa dotyczy rekordu, w którym jak największa liczba osób zgromadzona
w jednym miejscu jednocześnie zatańczy poloneza. - Na potrzeby rekordu przyjmuje się, że polonez to uroczysty polski taniec ludowy, któremu towarzyszy gracja ruchów i posuwiste kroki. Poloneza wykonuje się w rytmie 3/4.
- Wszystkie osoby uczestniczące w rekordzie muszą znać kroki wykonywanego tańca.
- Wszyscy uczestnicy powinni jednocześnie wykonywać ten sam układ choreograficzny.
- Kroki poloneza zostaną opracowane przez choreografów. Poszczególne elementy tańca wykonywane przez uczestników powinny być zsynchronizowane.
- Za choreografię odpowiadają nominowane przez Burmistrza Miasta Słupcy osoby: Joanna Zastawa- główny choreograf i Karolina Wilczewska- choreograf.
- Taniec musi zostać wykonany w sposób tradycyjny oraz w stroju odpowiednim dla tego stylu (polskim stroju narodowym).
- Termin próby pobicia rekordu Guinnessa: 29 kwietnia 2018r. ( niedziela)
- Godzina i miejsce zbiórki przed próbą pobicia rekordu Guinnessa: 10:45, bieżnia przed trybuną główną na stadionie „Leśnym” ul. Gajowa w Słupcy
- Godzina próby pobicia rekordu Guinnessa: 11:00,
- Miejsce próby pobicia rekordu Guinnessa: stadion „Leśny” w Słupcy ul. Gajowa
- Przed rozpoczęciem wydarzenia przybyli uczestnicy zostaną dokładnie i zgodnie z zasadami policzeni.
- Rozpoczęcie oraz zakończenie tańczenia będzie obwieszczone głośnym sygnałem rozpoznawalnym przez wszystkich uczestników. Czas będą mierzyć dwie osoby, doświadczone w obszarze Czas będzie odmierzany przez stopery z dokładnością do 0,01 sek.
- Taniec musi zostać wykonany na wysokim poziomie zaawansowania. Guinness World Records zastrzega sobie prawo do nieuznania próby; którą uzna za zbyt prostą i nieskomplikowaną.
- Polonez wykonany tylko w jednej linii (jeden za drugim), z prostym układem choreograficznym i formą kroków przypominającą marsz nie zostanie zaakceptowany jako rekord.
- Taniec musi trwać przez co najmniej pięć minut. Każdy, kto nie zdoła w pełni uczestniczyć w tańczeniu przez cały wymagany czas zostanie zdyskwalifikowany i odjęty od wyniku końcowe Powyższa selekcja musi zostać przeprowadzona, aby rekord jasno dotyczył tylko osób, które faktycznie uczestniczyły w wydarzeniu, a nie przybyły tylko po to, aby zwiększyć ilość tancerzy i wynik.
- Za bezpieczeństwo osób znajdujących się na terenie, na którym odbywa się wydarzenie, w tym zarówno osób tańczących, jak i gości oraz widzów odpowiada w całości organizator imprezy.
- Parkingi niestrzeżone wyznacza się na ul. Cmentarnej i ul. Gajowej.
- Zgłoszenia do próby pobicia rekordu Guinnessa przyjmowane są do dnia 29 kwietnia 2018r.:
- Osobiście w Urzędzie Miasta Słupcy ul. Pułaskiego 21 62-400 Słupca pok. 318,
- Telefonicznie: 63 277 27 27 wew. 160 lub 227,
- Mailowo: promocja-k@miasto.slupca.pl
- W dniu imprezy do godz. 10:45 na stadionie „Leśnym” w Słupcy.