POBILIŚMY REKORD ŚWIATA !!!

POBILIŚMY REKORD ŚWIATA
Nikt nie tańczy Poloneza lepiej niż Polacy! Potwierdzeniem tej tezy jest kolejny polski rekord w Księdze Rekordów Guinnessa. Tym razem mieszkańcy Słupcy pobili rekord świata na najwięcej osób tańczących Poloneza jednocześnie.

Z wynikiem 588 osób, czyli aż 294 pary, mieszkańcy Słupcy (woj. Wielkopolskie) trafili do Księgi Rekordów Guinnessa, bijąc rekord świata na najwięcej osób tańczących Poloneza jednocześnie.
Rekord Guinnessa zorganizowano w ramach uroczystych obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz Międzynarodowego Dnia Tańca, który przypadał 29 kwietnia 2018 roku.
Rekordowy Polonez w Słupcy trwał 38 minut. W tym czasie na Stadionie “Leśnym”, uczestnicy próby byli obserwowani przez czujne oczy niezależnych świadków, w tym ekspertów w dziedzinie tańca: Agatę Kwaśny i Bożenę Szelewską. Specjalnie na próbę bicia rekordu, choreografię układu tanecznego przygotowały Joanna Zastawa i Karolina Wilczewska. Przypomnijmy, że pomysłodawcą wydarzenia był śp. Tomasz Garsztka Wiceburmistrz Miasta Słupcy, nauczyciel i pasjonat historii.
Natomiast koordynatorem przedsięwzięcia była Arleta Kolska-Hypka Kierownik Wydziału Promocji Urzędu Miasta w Słupcy.
W próbie bicia rekordu Guinnessa wzięli udział zarówno najmłodsi uczestnicy ze szkoły podstawowej, jak i seniorzy. Dzięki wyjątkowej oprawie, między innymi wykorzystaniu tradycyjnych strojów ludowych, Polonez zatańczony w Słupcy miał wyjątkowo podniosły charakter. Warto podkreślić, że władze samorządowe przygotowały dla mieszkańców aż 200 kompletów tradycyjnych strojów.
Jeszcze raz gratulacje dla uczestników wydarzenia i wszystkich osób, które przyczyniły się do tego światowego rekordu!!!

Poprzedni rekord Guinnessa
9 maja 2015 w Wieliczce odbyła się próba ustanowienia nowego rekordu Guinnessa na najwięcej osób tańczących poloneza jednocześnie. Łącznie na stadionie “Górnika” znalazły się 324 osoby.

W Słupcy zatańczyliśmy poloneza!

print
Udostępnij:

O autorze

Motocykle o pojemności 125