Kolejny wyjazd „Jedynki” na przedstawienie dzięki Fundacji PZU

Kolejny wyjazd „Jedynki” na przedstawienie dzięki  Fundacji PZU

 

„Zwracam się teraz do Ciebie, Czytelniku (…) i proszę, żebyś przypomniał sobie swoją ostatnią Gwiazdkę i podarunki, które otrzymałeś. Wtedy dopiero będziesz mógł wyobrazić sobie, jaki zachwyt ogarnął dzieci i jak im oczy zabłysły”.
E. T. A. Hoffmann Dziadek do orzechów

 

            Dzięki wsparciu Fundacji PZU po raz kolejny uczniowie słupeckiej „Jedynki” bezpłatnie mogli pojechać na przedstawienie, tym razem baletowe, do Teatru Wielkiego w Poznaniu.

W piątek 15 grudnia 2017r. uczniowie klasy 7a oraz zespół taneczno-teatralny ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Słupcy mieli okazję pojechać na przedstawienie muzyczno-baletowe „ Dziadek do orzechów”, które znakomicie wprowadziło dzieciaki w atmosferę Święta Bożego Narodzenia.

Grupie dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Słupcy oczy zabłysły najprawdziwszym blaskiem – blaskiem zachwytu nad magią teatru. Mieli oni bowiem możliwość obejrzenia zjawiskowego przedstawienia baletowego. Uczniowie udali się do Teatru Wielkiego w Poznaniu, gdzie podziwiali, znakomicie wprowadzającą
w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia, poznańską realizację historii małej Klary – spektakl Dziadek do orzechów do muzyki Piotra Czajkowskiego.

Wyjazd został zorganizowany przez Stowarzyszenie „ ARTIS” Sztuka, Nauka, Wiedza . To już trzecia wycieczka z projektu „Mali Kulturalni” wspieranego przez Fundację PZU w ramach konkursu „Fundacja PZU z Kulturą.”

Młodzi widzowie zafascynowani byli pomysłową choreografią i jej perfekcyjnym wykonaniem. Ponadto, zwrócili uwagę na niebanalną dekorację. Zachwyciły ich także wyszukane kostiumy, które… mogli podziwiać z bliska, bowiem w przerwie spektaklu – ku miłemu zaskoczeniu publiczności – aktorzy chętnie pozowali do zdjęć z fanami.

Podczas podróży powrotnej wszystkim dopisywały humory. Był to doskonały moment na integrację dzieci, a przede wszystkim okazja do podzielenia się wrażeniami ze spektaklu. Słychać było następujące komentarze: „To było niesamowite! To prawdziwe arcydzieło! Każdy szczegół został w tym przedstawieniu dopracowany do perfekcji”; „Chciałbym przeżyć to jeszcze raz”.

Stowarzyszenie ARTIS swoim działaniem, realizując projekt chce przybliżyć dzieciom świat teatru i sztuki. Mamy nadzieję na to, że wyjazdy na przestawienia muzyczno-baletowe ukształtują wrażliwość estetyczną dzieci poprzez ich bezpośredni kontakt ze sztuką. Uaktywnią one swoją fantazję, marzenia i rozwiną zainteresowania teatrem, muzyką, tańcem.

Logo Fundacja PZU

Logo Fundacja PZU

 

/Informacja i zdjęcia: Stowarzyszenie ARTIS/
print
Udostępnij:

O autorze

Motocykle o pojemności 125