Słupca
Jesteś tutaj:   Powstanie Styczniowe - 150 rocznica   arrow   Konkursy   arrow   Muzeum Niepodległości w Warszawie ogłasza konkurs   arrow   Podsumowanie konkursu
Wybierz język strony: polskienglishdeutschMłodzieżowa Rada Miasta Słupcy
Miasta partnerskie:
S�upca

Wyróżnienia dla uczniów i nauczycieli słupeckiego gimnazjum

  
Dla uczczenia 150. rocznicy wybuchu powstania styczniowego Muzeum Niepodległości zorganizowało konkurs dla uczniów i nauczycieli zatytułowany PAMIĘĆ O POWSTANIU I POWSTAŃCACH STYCZNIOWYCH. Celem konkursu było przypomnienie sylwetek powstańców styczniowych, zwrócenie uwagi na konieczność zachowania pamięci o przeszłości oraz zachęcenie do wyszukiwania i upamiętniania w swoim otoczeniu śladów powstania 1863 roku. Konkurs adresowany był do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz nauczycieli.
W ogłoszonym konkursie nie zabrakło słupeckiego akcentu. Dwie gimnazjalistki Julia Kuszyńska i Sylwia Rosińska z klasy IIe  pod kierunkiem pań Izabeli Michalak i Ewy Kisteli przygotowały portfolio ukazujące  ślady walk powstańczych oraz formy upamiętnienia powstania styczniowego w naszym regionie. W pracy  zamieściły mapkę regionu słupeckiego z opisem, wybrane zdjęcia opatrzone komentarzem oraz  bibliografię powstańców.W konkursie uczestniczyło 319 uczniów ze szkół z różnych stron Polski. Nadeszły też prace spoza kraju, z Polonijnej Szkoły (Caserta Włochy) w sumie oceniono 343 prace.
W kategorii „gimnazja” w konkursie uczestniczyło 72 uczniów z 28 szkół. Uczennice Gimnazjum im. M. Kopernika w Słupcy Julia Kuszyńska i Sylwia Rosińska  za nadesłaną pracę przedstawiającą udział  powstańców ziemi  słupeckiej w powstaniu styczniowym     otrzymały    wyróżnienie.                                                                                                                            Wyróżnienie to zostało  przyznane przez jury złożone z pracowników merytorycznych muzeum.
Cieszy również fakt, że nadesłane prace naszych uczennic dostarczyły  nowych, może dotąd mało znanych informacji o przebiegu powstania w naszym regionie na forum ogólnopolskim, ale przede wszystkim pokazały także zainteresowanie i trwanie pamięci o uczestnikach tamtych wydarzeń wśród  uczniów naszej szkoły.
Osobną kategorię stanowili nauczyciele.
Nauczyciele nadesłali na konkurs 13 scenariuszy lekcji lub zajęć pozalekcyjnych dla różnych poziomów nauczania.
Scenariusz przygotowany przez  panie Ewę Kistelę (nauczycielkę historii) i Izabelę Michalak (nauczycielkę  języka polskiego) został nagrodzony drugim miejscem w konkursie.

Gratulujemy autorom nagrodzonych i wyróżnionych prac. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 15 października br. o godz. 12.00 w siedzibie Muzeum Niepodległości w Warszawie al. Solidarności 62.
 
 UWAGA! Ten serwis używa cookies.
Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

 
                                                       
 

 

 

 


 

 

 
 

Miasto Słupca
Województwo:  wielkopolskie
Siedziba władz:  Słupca
Powierzchnia:   1030 ha
       10 km²
Liczba ludności:    13 904
   
   

Kalendarium

Urząd Miasta-kontakt
Urząd Miasta
tel. 63 277 27 27
e-mail: um@miasto.slupca.pl


Biuro Obsługi Klienta
tel. 63 277 27 27 wew. 304
e-mail: bok@miasto.slupca.pl

Promocja miasta
tel. 63 277 27 27 wew. 227
promocja-k@miasto.slupca.pl

PEŁNE DANE KONTAKTOWE
  LogoLogoLogoLogoLogoLogoLogoLogoLogoLogoLogo  
(c) Wszelkie prawa zastrzeżone Miasto Słupca