Słupca
Jesteś tutaj:   Powstanie Styczniowe - 150 rocznica   arrow   Konkursy   arrow   Muzeum Regionalne w Słupcy zaprasza do uczestnictwa w konkursie   arrow   Konkurs plastyczny i literacki rozstrzygnięty
Wybierz język strony: polskienglishdeutsch



Młodzieżowa Rada Miasta Słupcy
Miasta partnerskie:
S�upca

Konkurs plastyczny i literacki rozstrzygnięty

Powiatowy Konkurs Plastyczny i Literacki ma już swoich laureatów, z którymi organizatorzy spotkali się w dniu 16 maja, w budynku muzeum. W scenerii kokard powstańczych i interesujących projektów kartek powstańczych, który znalazły się na wystawie pokonkursowej odbyła się miła ceremonia wręczenia nagród wszystkim wyróżnionym, a było ich 72. Gratulujemy wyróżnionym dziękując wszystkim za tak liczny udział w konkursie. Prace laureatów można oglądać na wystawie pokonkursowej do końca czerwca. Zapraszamy zatem do jej obejrzenia.Naprawdę warto!

 Szczególne podziękowania kierujemy pod adresem Dyrekcji szkół i nauczycieli, którzy zachęcili swoich wychowanków do wzięcia udziału w tym niełatwym - tematycznie konkursie-  który dotykał wydarzeń powstania styczniowego 1863r. Podziękowanie kierujemy także : dla pani Ewy Matyby i Tomasza Garsztki- za zaangażowanie w pracach komisji konkursu literackiego oraz dla pana Macieja Fiszera - w komisji konkursu plastycznego.

W sposób szczególny dziękujemy za wsparcie finansowe prezes Banku Spółdzielczego - pani Lidii Dobersztyn.

Ponadto serdecznie dziękujemy za przekazane  upominki  : Urzędowi Miasta w Słupcy - pani Arlecie Kolskiej -Hypce (Referat  Promocji Kultury i Turystyki))- oraz Starostwu Powiatowemu w Słupcy : pani Joannie Słowińskiej(Wydział Promocji)  i pani kierownik  Elżbiecie Kordylewskiej(Wydział Oświaty) a także Bankowi Spółdzielczemu w Słupcy - pani Katarzynie Parus, które wzbogaciły nagrody ufundowane przez organizatora konkursu.

Beata Czerniak
Dyrektor Muzeum Regionalnego w Słupcy

http://www.tvkonin.pl/index.php/slupca-aktualosci/13815-supca-powstaczy-konkurs



PROTOKÓŁ KOMISJI KONKURSOWEJ:




PROTOKÓŁ z dnia 2 maja 2013 r. z obrad jury powołanego do wyłonienia laureatów
w Powiatowym Konkursie Plastycznym i Literackim ogłoszonym przez Muzeum Regionalne w Słupcy.

  1. Organizator powołał komisją konkursową:
Do konkursu plastycznego
w składzie:
Lucyna Kaczmarkiewicz (plastyk, UA Poznań) – przewodnicząca
Maciej Fiszer (plastyk – amator, członek Rady muzeum)
Elżbieta Szczepankiewicz (pracownik muzeum)
Do konkursu literackiego:
Tomasz Garsztka (historyk, wiceburmistrz, Urząd Miasta w Słupcy) – przewodniczący
Ewa Matyba (polonistka, Starostwo Powiatowe w Słupcy)
Beata Czerniak (dyrektor muzeum )
  1. Komisje spotkały się dnia 2 maja 2013 r. w budynku muzeum.
  2. Po zapoznaniu się z regulaminem konkursu , obejrzano łącznie 202 prace z 18 szkół
    z terenu powiatu, w kategorii:
    - KOKARDA POWSTAŃCZA kl. I – III: 78 prac z 6 szkół:
    SP w Powidzu, SP w Ostrowitem, SP nr 1 w Słupcy, SP w Giewartowie, SP w Koszutach, SP w Łukomiu.
    - KARTKA POWSTAŃCZA kl. IV – VI: 75 prac z 9 szkół:
    SP w Powidzu, SP w Strzałkowie, SP W Ostrowitem, SP nr 1 w Słupcy, SP w Giewartowie, SP w Koszutach, SP w Łukomiu, SP nr 3 w Słupcy i SP w Wólce
    - MÓJ LIST DO POWSTAŃCA
    / PAMIĘTNIKA POWSTAŃCA. JEDEN DZIEŃ –
48 prac literackich z 9 szkół:
LO ZSE w Słupcy, ZSZ w Słupcy, Gimnazjum w Ostrowitem, Gimnazjum w Słupcy, Gimnazjum w Drążnej, Gimnazjum w Trąbczynie, Gimnazjum w Kowalewie Opactwie, LO w Słupcy, Gimnazjum w Lądku.


  1. Ze względów formalnych jury odrzuciło 11 prac (nie spełniające kryteriów konkursu).
  2. Komisja konkursowa – po obejrzeniu wszystkich dostarczonych i spełniających kryteria prac – postanowiła przyznać równorzędne nagrody w formie wyróżnień.
    W konkursie plastycznym:

W kategorii: KOKARDA POWSTAŃCZA kl. I – III
przyznano następujące wyróżnienia:
Szkoła Podstawowa im. Kompanii Powidzkiej 1918 roku w Powidzu - 3
Małgorzata Kuczyńska kl. I
Karolina Miczyńska kl. III
Klaudia Stefańska kl. III
Szkoła Podstawowa im. Ludwiki Jakubowicz w Ostrowitem - 3
Adrianna Woźniak kl. II b
Łukasz Król kl. III a
Roksana Ślebioda kl. III a
Szkoła Podstawowa nr 1 im. KEN w Słupcy - 7
Mateusz Michalak kl. Ia
Maksymilian Miernik kl. Ia
Amelia Dachtera kl. Ib
Karolina Kobiela kl. Ib
Wiktoria Smoler kl. Ib
Jagoda Łechtańska kl. IIb
Wiktoria Sypniewska kl. III b
Szkoła Podstawowa im K. Makuszyńskiego w Giewartowie - 5
Artur Losik kl. I
Oskar Liczbiński kl. II
Martyna Łukasiewicz kl. II
Gabriela Olęcka kl. III
Kacper Wiatrowski kl. III
Szkoła Podstawowa im. Józefa Janika w Koszutach - 6
Antonina Brawata kl. I
Daniel Domiński kl. III
Wiktoria Krych kl. III
Kacper Tylkowski kl. III
Bartosz Matuszewski kl. III
Hubert Waszak kl. III
Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Łukomiu -1
Kl. III – wyróżnienie poza konkursem.
W kategorii: KARTKA POWSTAŃCZA kl. IV – VI
przyznano następujące wyróżnienia:
Szkoła Podstawowa im. Kompanii Powidzkiej 1918 roku w Powidzu - 6
Maurycy Chwiłka kl. V
Krystian Konieczka kl. V
Krzysztof Kosowski kl. V
Dominika Gielewska kl. VI
Patryk Łukasiewicz kl. VI
Michał Rurek kl. VI
Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Strzałkowie - 5
Krystian Nowak kl. IV a
Wiktor Płócienniczak kl. IV a
Martyna Błaszczak kl. IV c
Dawid Kędziora kl. VI b
Joanna Samulczyk kl. VI d
Szkoła Podstawowa im. Ludwiki Jakubowicz w Ostrowitem - 3
Weronika Kozłowska kl. V a
Agnieszka Świątek kl. VI a
Aleksandra Herudzińska kl. VI b
Szkoła Podstawowa nr 1 im. KEN w Słupcy – 6
Jan Dolatowski kl. VI
Marcelina Nowak kl. VIa
Klaudia Pyrzyńska kl. VIa
Filip Kinalski kl. VIa
Jakub Andrzejewski kl. VIb
Natalia Mydłowska kl. VIc
Szkoła Podstawowa im K. Makuszyńskiego w Giewartowie - 1
Mateusz Wiatrowski kl. V
Szkoła Podstawowa im. Józefa Janika w Koszutach - 6
Dominika Purul kl. IV
Nikola Mrugalska kl. IV
Kamila Kwiecińska kl. IV
Mikołaj Domiński kl. IV
Dawid Czerniejewski kl. IV
Monika Jachnik kl. V
Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Łukomiu - 2
Alicja Matuszak kl. IV
Klaudia Matuszak kl. VI

Komisja ponadto poza - regulaminem konkursu - postanowiła nagrodzić pracę Aleksandry Adamczewskiej z kl. II a SP nr 1 oraz doceniła zaangażowanie: 1 GZ „Słoneczne Zuchy” i 2 GZ „Wędrowne Zuchy” ze SP nr 1 w Słupcy.
Laureaci konkursu literackiego:
W kategorii: MÓJ LIST DO POWSTAŃCA / JEDEN DZIEŃ Z PAMIĘTNIKA POWSTAŃCA
Liceum Ogólnokształcące ZSE im. M. Jackowskiego w Słupcy
Paulina Brzezińska kl. III
Zespół Szkół Zawodowych im. gen. Wł. Sikorskiego w Słupcy
Mikołaj Radecki kl. II Ta
Paweł Burdziński kl. III Ta
Mateusz Juszczak kl. III Ta
Marcin Koralewski kl. I Ta
Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Ostrowitem
Natalia Staśkiewicz kl. I c
Gimnazjum im. M. Kopernika w Słupcy
Aleksander Miler kl. I f
Julia Suska kl. I f
Marcin Miłosz kl. I f
Ksenia Szczepaniak kl. II g
Dominik Tkaczyk kl. I f
Gimnazjum im. Polskiej Organizacji Wojskowej w Lądku
Piotr Jaszczak kl. I b
Patryk Janicki III c
Zespół Szkolno-Gimnazjalny im. Unii Europejskiej w Trąbczynie
Gimnazjum
Roksana Witkiewicz kl. III a
Publiczne Gimnazjum w Kowalewie Opactwie
Borys Staszak kl. I c
Liceum Ogólnokształcące im. Marszałka J. Piłsudskiego w Słupcy
Kinga Neuman kl. I a
Marta Olejniczak kl. I a
Publiczne Gimnazjum im. Polskich Noblistów w Drążnej
Magdalena Krys kl. III b
 UWAGA! Ten serwis używa cookies.
Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

 
 



                                                      
















 

 

 

 


 

 

 
 

Miasto Słupca
Województwo:  wielkopolskie
Siedziba władz:  Słupca
Powierzchnia:   1030 ha
       10 km²
Liczba ludności:    13 904
   
   

Kalendarium

Urząd Miasta-kontakt
Urząd Miasta
tel. 63 277 27 27
e-mail: um@miasto.slupca.pl


Biuro Obsługi Klienta
tel. 63 277 27 27 wew. 304
e-mail: bok@miasto.slupca.pl

Promocja miasta
tel. 63 277 27 27 wew. 227
promocja-k@miasto.slupca.pl

PEŁNE DANE KONTAKTOWE




  LogoLogoLogoLogoLogoLogoLogoLogoLogoLogoLogo  
(c) Wszelkie prawa zastrzeżone Miasto Słupca