Słupca
Jesteś tutaj:   Opieka społeczna   arrow   Projekt EFS 2011
Wybierz język strony: polskienglishdeutschMłodzieżowa Rada Miasta Słupcy
Miasta partnerskie:
S�upca

Projekt EFS 2011

W 2007 r. stworzono możliwość pozyskiwania środków unijnych przez instytucje pomocy społecznej w ramach Narodowej Strategii Spójności – programu Operacyjnemu Kapitał Ludzki.
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Słupcy postanowił z tej możliwości skorzystać. Przeprowadzona diagnoza społeczna wskazała na duże bezrobocie w naszym mieście i obniżenie standardu materialnego rodzin. Rodziło to charakterystyczne postawy, wśród których zaznaczała się bierność i brak skłonności do szukania sposobów poprawy swojego losu. Utrwalało natomiast postawę polegania na instytucjach pomocy społecznej. W tej sytuacji uznaliśmy za konieczne opracowanie projektu, który stworzy klientom Ośrodka możliwość zdobycia nowych kwalifikacji i wzmocni ich predyspozycje psychiczne. Oczekiwanym rezultatem miało być przywrócenie ich na rynek pracy. Tak właśnie powstał projekt „Dobry początek”, który wpisuje się w obszary tematyczne Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych dla miasta Słupcy.
Szkolenia w ramach projektu zostały podzielone na dwie grupy tematyczne.
Pierwsza dotyczyła nabycia i wzmocnienia umiejętności społecznych w trakcie spotkań z psychologiem i terapeutą.
Druga grupa to szkolenia i kursy mające na celu przekwalifikowanie i nabycie nowych umiejętności zawodowych.  Były to:
    cykliczne spotkania z doradcą zawodowym, kursy obsługi kasy fiskalnej, języka angielskiego oraz kursy komputerowe z elementami księgowości,
    szczególnym zainteresowaniem cieszyły się szkolenia z zakresu bukieciarstwa i gotowania, kurs kosmetyczny z wizażem oraz kursy prawa jazdy kategorii B i C,
    wśród pozostałych szkoleń należy wskazać kurs bezpieczeństwa i higieny pracy oraz pierwszej pomocy przedmedycznej, kursy obsługi wózka widłowego i koparko-ładowarki, opiekuna osoby starszej zależnej, szkolenia Małego Biznesu i kurs magazyniera.
Staraliśmy się, by oferta szkoleń i kursów w projekcie była dla naszych uczestników bogata i zróżnicowana. Za nami już prawie czwarty rok realizacji projektu „Dobry początek”, którego podstawą są działania upowszechniające i zwiększające aktywność osób bezrobotnych – wyrównują ich szansę zatrudnienia na rynku pracy. W tym czasie  w kursach i szkoleniach uczestniczyło 59 osób. Wszyscy uczestnicy zdobyli nowe kwalifikacje zawodowe i umiejętności w obszarze kompetencji społecznych. Kilkunastu z nich podjęło pracę, a trzy osoby uruchomiły własną działalność gospodarczą.
Projekt „Dobry początek” realizowany jest od 2008 r., a jego przewidywane zakończenie to rok 2013. W tym okresie pozyskaliśmy z Europejskiego Funduszu Społecznego środki w kwocie blisko 400 tys. zł.
Realizacja projektu daje poczucie satysfakcji, zwłaszcza gdy gdy z ust uczestników szkoleń słyszy się takie słowa: „Kursy sprawiły, że poczułam się bardziej pewna siebie, dowartościowana i zyskałam nową nadzieję”.
 UWAGA! Ten serwis używa cookies.
Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

 
                                                       
 

 

 

 


 

 

 
 

Miasto Słupca
Województwo:  wielkopolskie
Siedziba władz:  Słupca
Powierzchnia:   1030 ha
       10 km²
Liczba ludności:    13 904
   
   

Kalendarium

Urząd Miasta-kontakt
Urząd Miasta
tel. 63 277 27 27
e-mail: um@miasto.slupca.pl


Biuro Obsługi Klienta
tel. 63 277 27 27 wew. 304
e-mail: bok@miasto.slupca.pl

Promocja miasta
tel. 63 277 27 27 wew. 227
promocja-k@miasto.slupca.pl

PEŁNE DANE KONTAKTOWE
  LogoLogoLogoLogoLogoLogoLogoLogoLogoLogoLogo  
(c) Wszelkie prawa zastrzeżone Miasto Słupca