Ostrzeżenie meteorologiczne – susza hydrologiczna

Data i godzina wydania: 13.06.2023 – godz. 13:55
Nazwa biura prognoz hydrologicznych: Biuro Prognoz Hydrologicznych we Wrocławiu, Wydział Prognoz i Opracowań Hydrologicznych w Poznaniu

Ostrzeżenie hydrologiczne Nr: 20
Zjawisko: susza hydrologiczna
Stopień: nie dotyczy

Ważność: od godz. 13:56 dnia 13.06.2023 do odwołania
Obszar: Warta środkowa od Zb. Jeziorsko do Rgilewki, Warta środkowa od Rgilewki do Prosny, Rgilewka, Kiełbaska, Powa, Bawół, Wrześnica, Warta środkowa od Prosny do Wełny (kujawsko-pomorskie, łódzkie, wielkopolskie)
Przebieg: W związku z występującymi niskimi przepływami wody, w kolejnych dniach na obszarze zlewni przyrzecza Warty środkowej od zbiornika Jeziorsko do Wełny, spodziewane jest dalsze utrzymywanie się przepływów wody poniżej SNQ.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 90%
Uwagi: Ostrzeżenie wydawane jest w sytuacji, gdy aktualne lub prognozowane wartości przepływu na stacjach wodowskazowych uznanych za reprezentatywne układają się poniżej SNQ przez minimum 10 dni w obrębie jednego obszaru hydrologicznego (który obejmuje grupę zlewni monitorowanych przez PSHM).

SMS: IMGW-PIB OSTRZEGA: SUSZA HYDROLOGICZNA Przyrzecze Warta środkowej od zbiornika Jeziorsko do Wełny od 11:56/13.06.2023 do odwołania. W związku z występującymi niskimi przepływami wody, w kolejnych dniach na obszarze zlewni przyrzecza Warty środkowej od zbiornika Jeziorsko do Wełny, spodziewane jest dalsze utrzymywanie się przepływów wody poniżej SNQ. Szczegóły na meteo.imgw.pl

print
Udostępnij:

O autorze

Motocykle o pojemności 125