Poznaj wodór bez tajemnic!

31 maja 2023
08:00do16:00

Technologia wodorowa już niedługo uczyni naszą planetę bardziej zieloną, ale zanim to nastąpi, już 31 maja 2023 roku w Hali Mosir o wszystkich zaletach wodoru dowiedzą się mieszkańcy Słupcy! Wszystko za sprawą H2 Wielkopolska Showroom, organizowanego przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego, które obejmuje łącznie 5 lokalizacji. Inicjatywa jest sposobem na zwiększenie świadomości społeczeństwa o tym, jak wodór skutecznie może zrewolucjonizować praktycznie każdy sektor współczesnej gospodarki. Wydarzenie z pewnością będzie gratką dla młodych ludzi, którzy właśnie w tym momencie stoją przed wyborem swojej ścieżki zawodowej.
Wodorowe miasteczko to stworzona z interaktywnych stref przestrzeń edukacyjna, w której mieszkańcy Słupcy na własne oczy będą mogli zobaczyć nowinki technologiczne, takie jak roboty i generatory prądu na wodór czy model samochodu elektryczny zasilany wodorem. Całość imprezy dopełnią, konkursy z nagrodami i atrakcje dla najmłodszych, którzy zaznajomią się z technologią wodorową poprzez aktywne branie udziału w przeprowadzaniu eksperymentów naukowych czy podczas wciągających rozmów z niezastąpionym Profesorem Wodorem.
Okazuje się, że teraz nie trzeba jeździć na targi branżowe czy drogie konferencje naukowe, żeby posiąść wiedzę, którą mają specjaliści! Udział w projekcie edukacyjnym H2 Wielkopolska Showroom jest zupełnie darmowy, a co za tym idzie pozwoli każdemu na poznanie fenomenu wodoru i jego szerokiego zastosowania. Co ciekawe, na miejscu imprezy nie zabraknie stoisk partnerskich, wciągających prelekcji, a także spotkań z osobami, które wykorzystują technologię wodorową w swojej codziennej pracy.  Organizatorzy Showroom stworzyli także możliwość zwiedzania wodorowego miasteczka z przewodnikiem – żywiołowym i nieco zakręconym Profesorem Wodorem, który z chęcią opowie zarejestrowanym wcześniej grupom o zeroemisyjnych źródłach energii! Aby się zgłosić, wystarczy Aby się zgłosić, wystarczy wybrać termin z kalendarza: https://poznajwodor.pl/spotkania/
Brzmi ciekawie? Więcej informacji na temat przedsięwzięcia znajduje się na stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych:
https://poznajwodor.pl/

https://www.facebook.com/PoznajWodor

https://www.instagram.com/poznajwodor

https://twitter.com/PoznajWodor

Poznaj wodór bez tajemnic

[materiały otrzymaliśmy z Wydziału Rozwoju Lokalnego Departamentu Gospodarki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu]

print

Pobierz załącznik

Udostępnij:

O autorze

Motocykle o pojemności 125