14. Noc w Muzeum była wyjątkowa!

Klimatyczna, nostalgiczna i wyjątkowa 14.Noc w Muzeum „Zgromadziło się tutaj całe miasteczko…” przeszła do historii. Dziękujemy pięknie wszystkim, którzy przyjęli zaproszenie i byli z nami. Ze sceny muzealnej wybrzmiał, bardzo ważny głos młodych ludzi w spektaklu: „Jak płatki śniegu…” Wystąpił dla nas Zespół „Human Sapiens” w składzie: Zuzanna Depczyńska, Dominika Hierowska, Aleksandra Jóźwiak, Anna Maciejewska, Dominika Osowczyk, Jagoda Piwowarczyk, Julia Przybylska i Miłosz Cybulski z LO w Słupcy, działający przy MDK w Słupcy, pod kierunkiem wyjątkowego duetu: Anny Halaby i Anny Czerniak. Dziękujemy, za jak zwykle, wyjątkowe przedstawienie.
W sali muzeum otworzyliśmy nową, ważną wystawę: Zeznanie ocalonego z Zagłady Dawida Lajzera – mieszkańca przedwojennej Słupcy. Przeżył, dzięki pomocy innych ludzi.
Przetrwał niewyobrażalne, jak Edith Eger, której książka stała się inspiracją do zaprezentowanego podczas tej Nocy – spektaklu. Cudownie nostalgiczny koncert „Kinder Yorn” – sceny z życia miasteczka” na zakończenie, z udziałem wyjątkowych artystów kwartetu SENTIDO: charyzmatyczna wokalistka Kaja Mianowana, mistrz akordeonu (aranżer i kompozytora) Piotr Kopietz i niezrównani mistrzowie gry:
na lutni arabskiej – Ibrahim Wassim   i irańskim bębnie  dafu  -Arad Emamgholi. Wystąpili na oświetlonej pięknie scenie (podziękowania dla Roberta Witowskiego), o profesjonalne nagłośnienie zadbał niezastąpiony Przemek Kwiatkowski. Dziękujemy.
To był magiczny, wielokulturowy koncert.

Cieszy nas też, że prezentowany w sali muzeum film-animacja „Zdążyć przed Panem Bogiem” obejrzało wielu z Państwa; jego premiera miała miejsce 19 kwietnia w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Oczywiście (jak zawsze) wydarzeniu towarzyszył… smaczny stół, tym razem z potrawami sederowymi (macą, charosetem, jajkami i szabasową chałką, upieczoną przez strzałkowską piekarnię). A wszystko pięknie przygotowane i podane przez utalentowanych uczniów z ZSE w Słupcy pod kierunkiem Anny Rajzner.
Dziękujemy za pomoc organizacyjną i techniczną także UM i Referatowi Dobrego Porządku, Komendzie Policji Powiatowej, szczególnie paniom dyrektorkom: Urszuli Radosiewicz (LO) Karolinie Rakowicz (ZSE) i Annie Mydłowskiej (OSW) w Słupcy, Anicie Herudzińskiej (MDK) i nieocenionemu panu Romanowi Węglińskiemu; za pamięć i życzenia z okazji naszego muzealnego święta – panu Burmistrzowi Michałowi Pyrzykowi; a także Wojtkowi Lisiakowi i Magdzie Kosmalskiej-Zauer, którzy to wydarzenie utrwalili kamerą i aparatem fotograficznym.

Z nadzieją na spotkanie podczas 15 Nocy w Muzeum.

Beata Czerniak

Dyrektor Muzeum Regionalnego w Słupcy

print
Udostępnij:

O autorze

Motocykle o pojemności 125