Zaproszenie na recital poetycki do Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Słupcy

W poniedziałek 22 maja Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Słupcy zaprasza na recital poetycki Piotra Pilarskiego „Animus – serce moje”. Piotr Pilarski jest poetą i aktorem. Urodził się w Stawiszynie, w powiecie kaliskim, a obecnie mieszka w Ostrowie Wielkopolskim. Program zatytułowany „Animus – serce moje” prezentuje cykl poetycki „Animus”, wydany w tomiku poezji „Szuflada”.

Cykl składa się z 24 wierszy, które wyrażają niezwykłą opowieść o jednostce – uduchowionej, głęboko refleksyjnej, wrażliwej na piękno, dobro, sprawiedliwość, borykającej się ze złem i bezwzględnością świata zewnętrznego. Huśtanie się na nici niepewności co do sensu własnych działań, zaduma nad zawiłościami emocji targających człowiekiem to główna treść cyklu.

Poezji towarzyszy ponadczasowa muzyka Fryderyka Chopina. Pojawiają się etiudy, scherza, walce, stanowiące piękną oprawę dla sztuki.

Po spotkaniu będzie okazja nabycia książek od autora.

Na recital wstęp wolny, jednak obowiązują wcześniejsze zapisy.

Recital odbędzie się w ramach realizacji przedsięwzięcia grantowego KULTURAlna Biblioteka, finansowanego z projektu Kultura bez Barier.

Zaproszenie na recital poetycki do Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Słupcy
print
Udostępnij:

O autorze

Motocykle o pojemności 125