Zaproszenie na spotkanie z Janem Melą

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Słupcy zaprasza na spotkanie z Janem Melą,  podróżnikiem i działaczem społecznym, założycielem Funadacji Jaśka Meli Poza Horyzonty. Na spotkanie, które odbędzie się 17 maja o godz. 17:00, obowiązują zapisy. Darmowe wejściówki do odebrania w bibliotece.

Jan Mela urodził się w 1988 roku w Gdańsku. Jest założycielem i prezesem Fundacji „Poza Horyzonty”, której misją jest pomoc osobom po amputacjach kończyn oraz ich rodzinom. Sam w wyniku porażenia prądem wieku 13 lat stracił rękę i nogę. Niepełnosprawność nie przeszkodziła mu jednak w samorozwoju i przekraczaniu własnych barier. Dwa lata po wypadku, z polarnikiem Markiem Kamińskim, wziął udział w wyprawie na Biegun Północny i Południowy. Wyprawa zakończyła się sukcesem, a Jan Mela stał się tym samym pierwszą (i dotychczas jedyną) osobą z niepełnosprawnością na świecie, której udało się tego dokonać. W kolejnych latach podróżnik uczestniczył w wyprawach na Elbrus, Kilimandżaro, wspinał się na górę El Capitan i przebiegł New York City Marathon.

Jego wyjątkowe dokonania i niezwykłe życie stały się inspiracją dla twórców filmu fabularnego „Mój Biegun”. Jan Mela swoją postawą motywuje wszystkich, nie tylko osoby z niepełnosprawnościami, dając przykład siły woli i samozaparcia w dążeniu do upragnionego celu.

Spotkanie odbędzie się w ramach realizacji przedsięwzięcia grantowego KULTURAlna Biblioteka, finansowanego z projektu Kultura bez Barier.

Zaproszenie na spotkanie z Janem Melą

print
Udostępnij:

O autorze

Motocykle o pojemności 125