O życiu i podróżach z Przemkiem Kossakowskim

To było niezwykłe spotkanie, podczas którego Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Słupcy wypełniła się po brzegi. Nasze kulturalne progi przekroczył w poniedziałkowe popołudnie 10 stycznia niesamowity gość, który swoim zawodem uczynił przekraczanie granic.

Przemek Kossakowski, bo o nim mowa, na początku spotkania dał publiczności możliwość wybrania tematu swojego wystąpienia. Większość była za prezentacją pt. Od narodzin do śmierci. Podróżnik ciekawie opowiedział zatem o symulacji skurczów porodowych, której został poddany kilka lat temu, a także o przejściu rytuału inicjacyjnego w plemieniu Hamer w Etiopii. Opisał życie ludności zamieszkującej Dolinę Baliem w Nowej Gwinei i ich krwawe rytuały.

Kiedy prawie dwugodzinna opowieść Przemka dobiegła końca, każdy mógł zamienić z nim kilka słów i zrobić sobie zdjęcie. Niewątpliwie to spotkanie na długo zostanie w pamięci wszystkich uczestników, którzy szczelnie wypełnili salę biblioteczną.

Przemek Kossakowski to podróżnik, odkrywca, autor książek i twórca telewizyjny, który swymi dokonaniami wielokrotnie udowadniał, że strach ma jedynie wielkie oczy. Popularność zdobył jako prowadzący programy telewizyjne m.in. Kossakowski. Szósty zmysł i Kossakowski. Inicjacja emitowane na kanale TTV. Ostatnio najbardziej kojarzony jest z programem Down The Road. Zespół w trasie, w którym poznaliśmy go jako człowieka niezwykle wrażliwego. W 2014 roku wydał książkę pt. Na granicy zmysłów, którą napisał na podstawie swojego programu reportażowego Kossakowski. Szósty zmysł. W październiku zeszłego roku ukazała się jego najnowsza książka Drobna nieuważność i inne historie.

Dziękujemy wszystkim, za tak liczny udział w spotkaniu. Mamy nadzieję, że podobało Wam się równie mocno, jak Nam.

Spotkanie odbyło się w ramach realizacji przedsięwzięcia grantowego KULTURAlna Biblioteka, finansowanego z projektu Kultura bez Barier.

Materiał przygotowany przez MiPBP

print
Udostępnij:

O autorze

Motocykle o pojemności 125