Zaproszenie na wernisaż

2 grudnia 2022
14:00

Muzeum Regionalne w Słupcy i Słupeckie Towarzystwo Społeczno- Kulturalne zapraszają na wernisaż wystawy WIRTUALNY PLENER, będącej efektem pleneru malarskiego zorganizowanego przez STSK w b.r.; jego uczestnicy mieli możliwość malowania obrazów, nie mając możliwości bycia i tworzenia  razem w jednym, konkretnym miejscu ze względu na sytuację epidemiologiczną. Spotkają się teraz  na wystawie pokazującej efekt ich działań.
Podczas tego wydarzenia przywołamy we wspomnieniach osobę śp. Mariana Jareckiego – znakomitego regionalisty, społecznika, zaangażowanego w działalność  STSK  i naszego muzeum – w 20. rocznicę jego śmierci. Gdyby żył, 10 grudnia obchodziłby swoje 90. urodziny. Jego wielką pasja była także… sztuka. Zainteresowania artystyczne rozwijał amatorsko przede wszystkim jako malarz. Brał udział w licznych plenerach malarskich, wystawach indywidualnych i zbiorowych; tylko niektóre z jego obrazów pokażemy na … wirtualnej wystawie bo z potrzeby serca i z zamiłowania był artystą. Wspomnimy także artystkę -malarkę słupeckich i zagórowskich pejzaży Grażynę Harmacińską -Nyczkę – w 5 rocznicę jej śmierci prezentując filmowy Szkic do portretu „Przyjechała nasza malarka znaczy… jest już lato”.
Mamy potrzebę wspominania i obowiązek pamiętania  o Tych, których już nie ma wśród nas, a którzy zapisali się w naszej pamięci osobistej i zbiorowej poprzez swoje wielowymiarowe działania i nietuzinkową osobowość.

Serdecznie zapraszamy na to wyjątkowe spotkanie, w dniu 2 grudnia, godz.14.00 Sala na Piętrze w Muzeum Regionalnym w Słupcy. 

Beata Czerniak ( Muzeum Regionalne w Słupcy) 
Teresa Więckowska (STSK )


Zaproszenie na wystawę WIRTUALNY PLENER
print
Udostępnij:

O autorze

Motocykle o pojemności 125