Zaproszenie na spotkanie z Witoldem Szabłowskim

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Słupcy zaprasza na wyjątkowe spotkanie!

25 listopada gościem biblioteki będzie Witold Szabłowski – reporter i scenarzysta. Jego książki wydawane są na czterech kontynentach.

Zbiór reportaży o Turcji pt. Zabójca z miasta moreli uznano za jedną z najważniejszych książek opublikowanych w USA w 2013 roku. Tańczące niedźwiedzie zostały nazwane przez amerykańskich krytyków perłą, a Szabłowski mistrzem opowieści. Reportaż Jak nakarmić dyktatora wydał największy światowy wydawca – Penguin Random House.

Prawa do serialu na jego podstawie sprzedano do Hollywood. Książka została także uhonorowana prestiżową Nagrodą Gourmand World Cookbook Award dla najlepszych tytułów kulinarnych na świecie. Jej pirackie wydanie ukazało się nawet w Islamskiej Republice Iranu.

Najnowszy reportaż Witolda Szabłowskiego Rosja od kuchni. Jak zbudować imperium nożem, chochlą i widelcem ponownie łączy kuchnię i politykę, tym razem wracając do burzliwej (i smakowitej jednocześnie) historii Związku Radzieckiego.

„Z tej książki dowiecie się, jak – i po co! – kucharz Stalina uczył kucharza Gorbaczowa śpiewać do drożdżowego ciasta. Dlaczego Nina, kucharka z wojny w Afganistanie, zmuszała się, by gotując, myśleć o czymś przyjemnym. Kto wygrał konkurs na najlepszą stołówkę z tych, które powstały wokół Czarnobyla tuż po katastrofie. I dlaczego Breżniew nienawidził kawioru”. (materiały ze strony Wydawnictwa)

Rozmowę poprowadzi Marta Kaźmierowska.

Spotkanie odbędzie się w ramach realizacji przedsięwzięcia grantowego KULTURAlna Biblioteka, finansowanego z projektu Kultura bez Barier.

Zaproszenie na spotkanie z Witoldem Szabłowskim
Zaproszenie na spotkanie z Witoldem Szabłowskim
print
Udostępnij:

O autorze

Motocykle o pojemności 125