Camera a la minute  – przy słupeckim muzeum

Camera a la minute  – przy słupeckim muzeum, 18 .X.2022r.

Muzeum Regionalne w Słupcy zaprasza na niecodzienne  spotkanie  z … zakładem fotograficznym Camera à la minute, w dniu 18 .X 2022r. Gościć będziemy Tomasza Kowalczyka artystę-fotografika z Poznania,  który w ramach tegorocznej  6. Edycji Wielkopolskiego Festiwalu Fotografii im. Ireneusza Zjeżdżałki,” Krajobrazy Wewnętrzne” organizowanego przez Dział Fotografii Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury uruchomi dla  nas jednodniowy zakład fotograficzny od godz.12.00 do godz.18.00 przed muzeum (w razie niepogody w sali muzealnej). Podążając  śladami ulicznych fotografów początku XX wieku, Tomasz Kowalczyk udając się w podróż po Wielkopolsce, wykona portrety ich mieszkańców i mieszkanek.
Camera à la minute” to specyficzny rodzaj aparatu fotograficznego, który poza wykonaniem zdjęcia pozwala również na dalszą jego obróbkę – wywołanie oraz zrobienie odbitki.
Takie konstruowane przez fotografów aparaty pozwalały na „otworzenie” zakładu fotograficznego właściwie w dowolnym miejscu, a przekazanie odbitki odbywało się w kilkanaście minut.
Zapraszamy mieszkańców do zrobienia sobie takiej wyjątkowej fotografii.
Spotkania z „Camera à la minute” będzie także doskonałą okazją do rozmów związanych z fotografią.
Zapraszamy. Wstęp wolny.
Szczegółowe informacje dotyczące wydarzeń w ramach 6. Wielkopolskiego Festiwalu znajdują się na stronie:
 https://wbp.poznan.pl/fotografia/wff/6wff-krajobrazy-wewnetrzne

Beata Czerniak
Muzeum Regionalne w Słupcy

Camera a la minute
print
Udostępnij:

O autorze

Motocykle o pojemności 125