XXII Dzień Papieski – zaproszenie na koncert

16 października 2022
19:00

Z okazji  XXII Dnia Papieskiego BLASK PRAWDY Burmistrz miasta Słupcy, Muzeum Regionalne w Słupcy,Parafia św. Wawrzyńca w Słupcy serdecznie zapraszają, w dniu 16 października 2022 r. o godz. 19.00 do słupeckiej fary, na koncert BŁOGOSŁAWIEŃSTWO /BRAKHOT PERFORMANCE  w wykonaniu NATA & EVGENY- artystów z Ukrainy.
Nata i Evgeny – to artyści urodzeni we Lwowie, gdzie od 2012 r. zaczęli wspólnie realizować swoje  muzyczne projekty. Od 2017 r. zespół przebywa i koncertuje w różnych częściach Polski, a także za granicą. Brali udział  m. in. w festiwalach: Noc Kultury (Lublin), Festiwal Żupańskiego (Poznań), Legendarny Złotów (Złotów) , Music Splitz (London), LvivKlezFest (Lwów), Simchat Chajim Festiwal (Poznań, Buk), Finał WOŚP (Scena Główna, Poznań), Regio Active (Gryfino), Greisfwald (Niemcy)  i na scenach teatralnych Teatr Ósmego Dnia (Poznań ), Scena na Pietrze (Poznań), Teatr Boto  (Sopot). Od kilku lat są związani z Poznaniem, który stał się dla nich przyjaznym domem.
W 2020 r. docenieni przez Wydział Kultury Miasta Poznania, za nieokiełznaną energię i determinację w prezentowaniu swej muzyki z Poznania na cały świat w ramach „Kultura na wynos”; w 2021 roku zostali laureatami konkursu stypendialnego Rady Miasta Poznania .
Duet eksperymentuje z formami performatywnymi, które stanowią specyfikę koncertów na żywo. Wykorzystuje  tradycyjne brzmienie instrumentów  (szofar, piszczałka), łącząc je z innowacyjnym użyciem gitary klasycznej i zastosowaniem efektów elektronicznych. Do tego wyjątkowa  technika i  barwa głosu wokalistki sprawia, że ich koncerty są wyjątkowe.
Brakhot w jezyku hebrajskim znaczy Błogosławieństwo. Podczas koncertu usłyszymy PSALMY w autorskich aranżacjach, śpiewane w języku biblijnym. Będzie to nie tylko artystyczne przeżycie, ale także i duchowe. 
…………………………
Istotnym wymiarem Dnia Papieskiego jest jego aspekt charytatywny. Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia – organizuje  tego dnia publiczną zbiórka pieniędzy. Zebrane w ten sposób środki przeznaczone są na fundusz stypendialny Fundacji, która przyznaje stypendia uzdolnionym młodym ludziom pochodzącym z wiosek i małych miast. W ten sposób każdy może włączyć się w budowę „żywego pomnika” św. Jana Pawła II, jakim nazywani są stypendyści Fundacji. Można będzie to uczynić także podczas koncertu.
W obliczu trwającej ciągle wojny w Ukrainie będzie można nabyć także  książkę- cegiełkę „Świat jest piękny. Książka przeciw wojnie” wydanej przez Fundacje Powszechnego Czytania w  kwocie 50 zł. Autorami tej publikacji są polscy pisarze i ilustratorzy, którzy poruszeni wojną w Ukrainie ofiarowali swoje dzieła jako wyraz współczucia dla jej najmłodszych ofiar. Kupując tę książkę wesprzemy działania pomocowe Fundacji na rzecz najmłodszych uchodźców, ale otrzymamy także ważne narzędzie do niełatwych, ale koniecznych rozmów z dziećmi, w próbie zrozumienie rzeczywistości, która wydawała się historią, a okazała się teraźniejszością.
Dzielmy się miłością…bo warto.
ZAPRASZAMY
Beata Czerniak
Muzeum Regionalne w Słupcy
www.facebook.com/muzeumslupca

print
Udostępnij:

O autorze

Motocykle o pojemności 125