Warsztaty sensoryczne w bibliotece – zakończone!

Kolejna fantastyczna przygoda z czytaniem podczas spotkania sensorycznego z Lucyną Brzezinską-Eluszkiewicz za nami. Tym razem, 24 sierpnia, spotkanie miało miejsce w siedzibie Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Słupcy, a tematem przewodnim było lato.
Jak zawsze na spotkaniu sensorycznym z Lucyną Brzezinską-Eluszkiewicz, nie mogło zabraknąć ciekawej literatury, świetnej zabawy, twórczej pracy dzieci, rodziców, cioć i babć oraz eksperymentów z różnymi masami, konsystencjami, materiałami i kolorami.
Dzieci mogły posmakować i namalować arbuza oraz spacerować po sensorycznej ścieżce zbudowanej z żywych roślin, kamieni i innych różnych przyjemnych w dotyku materiałów. Wypełniały balony, które następnie dorośli musieli nadmuchać.
Nie mogło również zabraknąć muzyki, podrzucania balonów na chuście i ozdabiania lodów. Z żywych roślin powstały piękne mandale.
To było ostatnie już spotkanie z Panią Lucyną Brzezinską-Eluszkiewicz w ramach projektu Bliżej Biblioteki.
Zajęcia, według autorskiej koncepcji, prowadziła Lucyna Brzezinska-Eluszkiewicz, przede wszystkim filolożka polska, kolejno pedagożka i absolwentka studiów z zakresu terapii i diagnozy SI. Trzykrotnie (w latach 2019, 2020 i 2021) nominowana do nagrody Książka Roku Polskiej Sekcji IBBY, International Board on Books for Young People, w kategorii Upowszechnianie Czytelnictwa, a w roku 2021 uhonorowana NAGRODĄ W KATEGORII UPOWSZECHNIANIE CZYTELNICTWA W KONKURSIE KSIĄŻKA ROKU 2021 wyżej wymienionej, organizacji. Pracuje w Fundacji 12 Kamienica w Bydgoszczy
Dziękując wszystkim dzieciom, rodzicom, babciom, ciociom…. za obecność i aktywny udział, biblioteka zaprasza 13 września na warsztaty czytania wrażeniowego Książki pełne wrażeń z Małgorzatą Swędrowską. 
Zadanie w ramach projektu Bliżej Biblioteki dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

[tekst i zdjęcia: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Słupcy]
print
Udostępnij:

O autorze

Motocykle o pojemności 125