Niedzielny Piknik Renesansowy

To była gratka dla miłośników dawnych czasów. Okazało się, że aby przenieść się w czasy renesansu wystarczyło… wybrać się na spacer, na słupeckie targowisko w niedzielę 7 sierpnia 2022 roku.

Tam na pasjonatów historii czekały rozmaite atrakcje: można było zwiedzić obozowisko historyczne, w którym wyeksponowano broń z epoki: muszkiety, broń białą i drzewcową. Można było wziąć udział w lekcji żywej historii, na którą złożyły się rozmaite pokazy np.: musztry piechoty z okresu XVI – XVII wieku, pokaz szermierki szablą i rapierem, pokazy i warsztaty tańców renesansowych, pokaz musztry piechot autoramentu narodowego i cudzoziemskiego, pokaz muszkieterski i artyleryjski, pokazy chorągwiarzy. Na wszystkich, którzy chcieli zdobyć nowe umiejętności czekały warsztaty szermierki różnymi rodzajami broni z XVI i XVII wieku, na stanowisku łuczniczym można było nauczyć się strzelać z łuku, a nawet przymierzyć strój z epoki. Można było obejrzeć inscenizację potyczki, wziąć udział w grach i zabawach plebejskich, a także na ufortyfikowanym stanowisku artyleryjskim przekonać się, że salwy armatnie są NAPRAWDĘ BARDZO GŁOŚNE!  „Renesansowe” elegantki mogły zrobić sobie zdjęcie na prawdziwej sesji fotograficznej – dzięki AVI STUDIO!

Piknik odbył się w ramach kampanii „Postaw na Rodzinę!”. W renesansowy klimat przeniosła nas grupa rekonstrukcyjna „AMATUM” z Warszawy.

Podczas trwania pikniku można było się wybrać na przejażdżkę ciuchcią – prosto do współczesności…  

print
Udostępnij:

O autorze

Motocykle o pojemności 125