Spotkanie sensoryczne nad jeziorem

Spotkanie sensoryczne 6 lipca to była fantastyczna przygoda z czytaniem z wykorzystaniem różnych zmysłów. Spotkaliśmy się nad jeziorem, a tematem przewodnim była woda.

Pani Lucyna Brzezinska-Eluszkiewicz zaprezentowała fantastyczną literaturę (książki do wypożyczenia w naszej bibliotece), a wiersz Wandy Chotomskiej „Bańkowice mydlane” zainspirował do zabawy z bańkami.

Jak zawsze na spotkaniu sensorycznym z naszym przemiłym gościem, nie mogło zabraknąć świetnej zabawy, twórczej pracy dzieci, rodziców i babć oraz eksperymentów z różnymi masami, konsystencjami, materiałami i kolorami.

Kolejne spotkanie sensoryczne 24 sierpnia, a tematem przewodnim będzie lato. Już dzisiaj zapraszamy!

Formuła obejmuje warsztaty, na których dzieci nie tylko rozkochają się w książkach. Zetkną się też z innymi dziedzinami sztuki, np. muzyką, plastyką, tańcem, a nawet kulinariami. Wszystko to w formie wspierającej ogólny rozwój dziecka i procesy integracji sensorycznej. W oparciu o temat książek z danego spotkania dzieci poznają świat, przez wzrok, słuch, dotyk, smak, węch…

Zajęcia, według autorskiej koncepcji, prowadzi Lucyna Brzezinska-Eluszkiewicz, przede wszystkim filolożka polska, kolejno pedagożka i absolwentka studiów z zakresu terapii i diagnozy SI. Trzykrotnie (w latach 2019, 2020 i 2021) nominowana do nagrody Książka Roku Polskiej Sekcji IBBY, International Board on Books for Young People, w kategorii Upowszechnianie Czytelnictwa, a w roku 2021 uhonorowana NAGRODĄ W KATEGORII UPOWSZECHNIANIE CZYTELNICTWA W KONKURSIE KSIĄŻKA ROKU 2021 wyżej wymienionej, organizacji. Pracuje w Fundacji 12 Kamienica w Bydgoszczy.

Zadanie w ramach projektu Bliżej Biblioteki dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

print
Udostępnij:

O autorze

Motocykle o pojemności 125