Święto ognia i wody. Noc Kupały

26 czerwca nad Jeziorem Słupeckim świętowaliśmy Noc Kupały. W klimat obrzędowości Nocy Kupały, związanej z nią tradycji i wierzeń wprowadziła nas Rycerska Stanica z Korwina. Nie brakowało chętnych uczestników konkursu na wianek. Jury w składzie: Tadeusz Markiewicz, Anita Kubicka, Patrycja Ptaszyńska, Paulina Derda i Dorota Borowska, po obejrzeniu 15 zgłoszonych do konkursu wianków postanowiło przyznać: I m-ce Wiktorii Podlasin, II m-ce Alicji Danielewicz, III m-ce Michalinie Andrzejewskiej i IV m-ce Sonii Dadzibóg. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali upominki ufundowane przez Urząd Miasta w Słupcy.

Nie zabrakło także konkurencji sportowych. MOSiR Słupca był organizatorem spływu kajakowego oraz marszu i biegu „Świetlików”, w którym uczestniczyło 54 zawodników.

Największym zainteresowaniem cieszyło się wypiekanie podpłomyków przygotowanych przez młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 3 pod okiem Pań: Anny Kuchowicz i Ewy Kisteli.

Na scenie pojawiła się akustycznie folkowa kapela „Łysa Góra”, a całość wydarzenia zakończył pokaz ognia w wykonaniu Grow Up Events.

Dziękujemy wszystkim za pomoc w organizacji tego wydarzenia!

print
Udostępnij:

O autorze

Motocykle o pojemności 125