Spotkanie i gotowanie z Moniką Mrozowską

Monika Mrozowska, znana głównie z roli Majki w serialu „Rodzina Zastępcza”, 27 maja 2022 r. gościła w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Słupcy. Aktorka obecnie występuje w telewizjach śniadaniowych i promuje zdrowy styl życia oraz kuchnię wegetariańską.
Podczas spotkania poruszała głównie tematy dotyczące macierzyństwa oraz zdrowego stylu życia. Opowiadała o najtrudniejszej, ale jednocześnie najpiękniejszej życiowej roli, jaką jest bycie mamą czwórki dzieci. Choć codzienność ze swoją gromadką określa, jako „jazdę bez trzymanki”, mówi że spełnia się w roli mamy.
Obok aktorstwa jest również autorką kilkunastu książek kulinarnych, bloga kulinarnego i prowadzi warsztaty poświęcone żywieniu. Sama o sobie mówiła, że jest bezkompromisowa, jeśli chodzi o zdrową kuchnię. Jak przystało na mamę czwórki dzieci jest niezwykle zorganizowana. Gotowała i zdradzała przepisy, mówiła jak najlepiej łączyć pracę z opieką nad dziećmi. Opowiadała, że macierzyństwo nie jest gwarancją wyłącznie pozytywnych emocji.
Monika Mrozowska szybko nawiązała kontakt z uczestnikami spotkania, a po bibliotece roznosił się zapach przygotowywanej przez nią potrawy. Na spotkanie przybyła ze swoim synem, 7-letnim Józefem, który z dwoma innymi dziewczynkami pomagał jej w przygotowaniu kanapek, których wszyscy mieli okazję spróbować.

Dziękujemy panu Hubertowi Krasnodębskiemu za podarowanie świeżutkich szparagów, które zostały wykorzystane przez naszego gościa do przygotowania przepysznej potrawy.

Spotkanie odbyło się w ramach projektu “Bliżej Biblioteki”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

[tekst i zdjęcia: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna]
print
Udostępnij:

O autorze

Motocykle o pojemności 125