Zajęcia sensoryczne w bibliotece

Zajęcia sensoryczne poprowadzone przez panią Lucynę Brzezinską-Eluszkiewicz 26 maja w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Słupcy zgromadziły najmłodszych i ich mamy, a tematem przewodnim był oczywiście obchodzony w tym dniu Dzień Mamy.
To była fantastyczna przygoda z czytaniem z wykorzystaniem wszystkich zmysłów. Dzieci miały możliwość dotknąć, zatańczyć, posłuchać, a nawet posmakować. Zajęcia były kolorowe, wesołe, odkrywcze, twórcze, a nawet… brudzące.
Eksperymentując z różnymi masami, konsystencjami, materiałami i kolorami, mieszając, wąchając, czyli robiąc to, co młody człowiek lubi najbardziej, edukatorka dostarczyła wszystkim dawkę dobrej zabawy i wiele radości.

Kolejne sensoryczne spotkanie już 21 czerwca, na które obowiązują zapisy. Liczba miejsc ograniczona.

Formuła obejmuje warsztaty, na których dzieci nie tylko rozkochają się w książkach. Zetkną się też z innymi dziedzinami sztuki, np. muzyką, plastyką, tańcem, a nawet kulinariami. Wszystko to w formie wspierającej ogólny rozwój dziecka i procesy integracji sensorycznej. W oparciu o temat książek z danego spotkania dzieci poznają świat, przez wzrok, słuch, dotyk, smak, węch…

Zadanie w ramach projektu Bliżej Biblioteki dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

[tekst i zdjęcia: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna]
print
Udostępnij:

O autorze

Motocykle o pojemności 125