2 maja Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej

2 maja obchodzimy Święto Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. W tym roku włodarze Miasta Słupcy z harcerzami i Miejskim Domem Kultury zapraszają mieszkańców Słupcy na wspólne świętowanie.

Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej jest świętem państwowych, ustanowionym w 2004 roku. W tym dniu szczególnie upamiętniamy historię polskich barw narodowych, symboli oraz tradycji patriotycznych. Święto ma również przypominać o poszanowaniu flagi i innych symboli narodowych. Niezastąpieni harcerze 2 DH im. Tadeusza Kościuszki przy współpracy z referatem promocji Urzędu Miasta czynią przygotowania do świętowania.

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców miasta oraz przybyłych gości 2 maja o godz. 11:00 na ul. 11 Listopada, aby uczcić ten dzień przemarszem z biało-czerwoną. Dzieci z słupeckich przedszkoli: „Jedyneczki”, „Misia” i „Jarzębinki”, harcerze i „Pasjonaci” wraz z mieszkańcami Słupcy rozwiną kilkumetrową biało-czerwoną flagę i przejdą na rynek, gdzie przypomnimy sobie o historii godła, flagi czy hymnu Rzeczypospolitej Polskiej.

Chcemy nie tylko poszerzać wiedzę słupczan na temat naszych symboli narodowych, ale także szerzyć ideę radosnego patriotyzmu i wspólnego świętowania. Tegoroczny happening ma nam przypomnieć co oznaczają dla nas te symbole oraz z jakimi ważnymi momentami naszej historii są związane. Jednocześnie chcemy pokazać, że narodowe święta to nie tylko apele, przemówienia i podniosła atmosfera, ale również wspólne działanie i radosne świętowanie.

Harcerze i przedstawiciele miasta będą także rozdawać mieszkańcom Słupcy chorągiewki/kotyliony w kolorach polskiej flagi zapraszając jednocześnie na obchody 3 majowe.

Do udziału w happeningu zapraszamy wszystkich chcących wspólnie ponieść biało-czerwoną flagę i świętować Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

Zachęcamy Państwa do udekorowania domów, samochodów, motorów, rowerów biało-czerwonymi flagami.

Harcerze z 2 DH przygotowują gadżety na święto Flagi
Harcerze z 2 DH przygotowują gadżety na święto Flagi
print
Udostępnij:

O autorze

Motocykle o pojemności 125