Tydzień na niebiesko w Przedszkolu nr 1

Tydzień na niebiesko w Przedszkolu nr 1

Przedszkole nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Doroty Gellner jak co roku włącza się w Światową kampanię społeczną budowania świadomości na temat autyzmu.

W ramach niebieskiego tygodnia zaplanowaliśmy wiele działań, które pozwolą dzieciom przybliżyć wiedzę o postrzeganiu świata przez naszych autystycznych przyjaciół. Przyświeca nam jak zwykle idea, że w różnorodności tkwi siła i piękno świata.

W poniedziałek zainaugurowaliśmy „Niebieski tydzień” spotkanie z muzyką i wspaniałymi artystami z Filharmonii Pomysłów z Poznania.

Dzieci „doprawiały” muzykę emocjami: radością, smutkiem … tak by uchwycić jej piękno w każdym nastroju.

Wtorek poświęciliśmy odkrywaniu świata poprzez zmysły. Próbowaliśmy „odczytywać” świat tak jak nasi autystyczni przyjaciele i dowiedzieliśmy się, że odkrywana rzeczywistość potrafi być bardzo złożona.

Dynamiczne działania w kolejnych dniach tygodnia pozwolą nam jeszcze bardziej zrozumieć i doświadczać złożoności i zawiłości oraz wspólnych radości z naszymi przyjaciółmi. Wszystko po to żeby się lepiej rozumieć i budować wrażliwość na innych.

W piątek zachęcamy do wspólnego udziału w naszym niebieskim korowodzie, który będzie malował słupecki świat na NIEBIESKO. Startujemy spod naszego Przedszkola o godz. 10.00 . Do zobaczenia na trasie.

print
Udostępnij:

O autorze

Motocykle o pojemności 125