W trosce o zdrowie

Zarząd Stowarzyszenia ds. Walki z Nowotworami oraz Chorobami Układu Oddechowego im. Romana Grzeszczaka przekazał książki dla dzieci i uczniów szkół i przedszkoli, dla których Gmina Miejska Słupca jest organem prowadzącym. Książki zostały przekazane w ramach projektu edukacyjnego: „Wirusy, bakterie, zarazki – STOP”.W zakupie książek partycypował również organ prowadzący.
Wśród tytułów książek znalazły się takie, jak: Wirusy i drobne ustrojstwa, Jak podróżują wirusy, bakterie i inne zarazki, O, choroba, Ja i moje mikroby, Wirus w koronie, bakteria w kapsule, czyli wyprawa do mikroświata, Potworne mikroby, Jak wirusy i bakterie rządzą naszym życiem, Różne sposoby na wredne choroby. Razem przekazano 125 książek.
Celem akcji jest spopularyzowanie i rozpowszechnienie wiedzy o wirusach, bakteriach, ich rozprzestrzenianiu się oraz zasadach wzmocnienia odporności i zasadach przestrzegania higieny.
Oficjalne przekazanie książek przez Prezesa Stowarzyszenia, lekarza Annę Czerniak, Wiceprezesa Stowarzyszenia – Danutę Szpiler oraz Renatę Nowinowską – Członka Stowarzyszenia i Burmistrza Miasta Słupcy – Michała Pyrzyka dla Szkoły Podstawowej nr 3 w Słupcy odbyło się w dniu 18.02.2022 r. podczas spotkania z uczniami klasy IIa i nauczycielami oraz Dyrekcją Szkoły. Spotkanie było również niezwykłą lekcją z zakresu profilaktyki. Dzieci w ramach podziękowania wręczyły własnoręcznie wykonane prace dotyczące promocji zdrowego trybu życia oraz kwiaty.
Książki z pewnością będą cennymi pomocami dla nauczycieli, a uczniom poszerzą widomości i pozwolą nabyć właściwych nawyków higieny i troski o zdrowie.

print
Udostępnij:

O autorze

Motocykle o pojemności 125