Zaproszenie na wystawę do miejskiej biblioteki

Wszystkich małych i dużych czytelników Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Słupcy zapraszamy do podziwiania wystawy „Kotki, liski, tygryski… czytam o wszystkim! Ilustracje Józefa Wilkonia zaczerpnięte z książki „Pierwsze czytanki dla…”, będzie można zwiedzać do końca lutego. Wystawa przywędrowała do Biblioteki dzięki Instytutowi Książki z Krakowa i jest częścią wspaniałej kampanii społecznej „Mała Książka – Wielki człowiek”, w której Biblioteka bierze udział już kolejny rok.

Książka „Pierwsze czytanki dla…” jest częścią Wyprawki Czytelniczej przedszkolaka, którą dziecko może odebrać w bibliotece w ramach ogólnopolskiej kampanii promującej czytelnictwo „Mała książka – wielki człowiek”. W starannie dobranym zestawie utworów wybitnych polskich poetów i pisarzy dziecięcych znajdują się zarówno pozycje klasyczne, jak i współczesne. W gronie autorów znajdziemy m.in. Joannę Papuzińską, Wandę Chotomską, Czesława Janczarskiego czy Hannę Januszewską. W publikacji obecni są również Liliana Bardijewska, Zofia Stanecka, Anna Onichimowska, Małgorzata Strzałkowska, Adam Bahdaj, Michał Rusinek, Agnieszka Frączek, Joanna Kulmowa, Marcin Brykczyński, Jan Twardowski i Grzegorz Kasdepke – twórcy tak różni, jak różne są perspektywy spoglądania na świat. Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem.

Kampania społeczna „Mała książka – wielki człowiek” przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka. Projekt został dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Józef Wilkoń (1930) – ilustrator, malarz, rzeźbiarz, twórca plakatów i scenografii teatralnych. Studiował malarstwo na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Zilustrował ponad 100 książek dla dzieci i dorosłych wydanych w kraju oraz ponad 80 książek dla dzieci, które ukazały się zagranicą. Otrzymał wiele nagród i wyróżnień, a swoje prace wystawiał w galeriach i muzeach świata, m.in. Muzeum Ilustracji w Moulin we Francji, w Muzeum Ilustracji w Oshima, Azumino, Koruisaua w Japonii.

Zaproszenie na wystawę do miejskiej biblioteki
Zaproszenie na wystawę do miejskiej biblioteki
print
Udostępnij:

O autorze

Motocykle o pojemności 125