Spotkanie z Katarzyną Zdanowicz

W środowe popołudnie Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Słupcy gościła Katarzynę Zdanowicz – dziennikarkę, prezenterkę telewizyjną i autorkę książki „Zawsze mówi, że wróci”.

2 lutego, w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Słupcy odbyło się spotkanie z autorką książki „Zawsze mówi, że wróci”, które prowadziła dyrektor Biblioteki, Anna Karpińska.

„Zawsze mówi, że wróci” to publikacja, której bohaterkami są żony i partnerki himalaistów. Jak dużo jesteśmy w stanie poświecić w związkach, żeby partner mógł realizować swoją ekstremalną pasję? W imię czego żony i partnerki himalaistów żyją w cieniu wielkiej góry? Dziewięć niezwykłych kobiet. Dziewięć opowieści o czekaniu, lękach, dumie, a nierzadko rozpaczy. Kiedy oni zdobywają najwyższe szczyty świata, są bohaterami mediów, one w domach walczą z codziennością.

Katarzyna Zdanowicz opowiedziała historię powstania książki i swoich bohaterek, które nie zawsze były nastawione pozytywnie do tego pomysłu. Czasami tygodniami trwało zdobycie ich zaufania i zgody na rozmowę.

– Postanowiłam, że jeśli ktoś nie chce mówić, nie dociskam. Odpuszczam – opowiadała Katarzyna Zdanowicz. 

Nie zabrakło także podpisywania książek!

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Słupcy serdecznie dziękuje wszystkim za udział w spotkaniu i zaprasza do wypożyczania książki.

Spotkanie z Katarzyną Zdanowicz
Spotkanie z Katarzyną Zdanowicz
Spotkanie z Katarzyną Zdanowicz
Spotkanie z Katarzyną Zdanowicz
print
Udostępnij:

O autorze

Motocykle o pojemności 125