Otrzymaliśmy dotację z Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa

„3 miliony złotych dotacji z Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa wpłynęły na konto Gminy Miejskiej Słupca.
Pieniądze te są następstwem wniosku, który złożyliśmy do Ministra Rozwoju i Technologii na sfinansowanie działania polegającego na objęciu przez Gminę udziałów w tworzonej Społecznej Inicjatywie Mieszkaniowej. Będzie to spółka z o.o. z udziałem Krajowego Zasobu Nieruchomości oraz innych jednostek samorządowych mająca na celu budowę domów mieszkalnych oraz ich eksploatację na zasadzie najmu.
Otrzymane z Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa 3 miliony złotych będą stanowiły wkład własny Gminy Miejskiej Słupca w tej spółce.
Realizacja zadania planowana jest na ulicy Mickiewicza w miejscu, w którym do niedawna funkcjonowała Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna lub na ulicy Pileckiego w Słupcy. W ramach zadania planowana jest budowa 30 mieszkań.
Wstępne założenia programu są takie, że najemca przez 20-30 lat będzie miał możliwość dojścia do pełnej własności, jeżeli w ramach umowy partycypacji pokryje co najmniej 20 procent kosztów budowy lokalu.” – informuje na swoim profilu fb burmistrz Michał Pyrzyk.

print
Udostępnij:

O autorze

Motocykle o pojemności 125