Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie!

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Słupcy zaprasza 2 lutego od godz. 17.00 na spotkanie z Katarzyną Zdanowicz – dziennikarką i prezenterką telewizyjną, ale przede wszystkim autorką książki „Zawsze mówi, że wróci”. Wejściówki do odebrania w bibliotece.
Katarzyna Zdanowicz zaczynała w lokalnej telewizji w Solcu Kujawskim. Pracowała w „Gazecie Wyborczej” w oddziałach bydgoskim i toruńskim. Potem przyszedł czas na Radio Gra w Bydgoszczy.
Od 2007 roku mieszka w Warszawie. Od 2013 roku związana była z TVN24. Współpracowała z Dzień Dobry TVN. Pisze do tygodnika „Polityka”. W tym roku dziennikarka, która dołączyła do zespołu Polsat News, została prowadzącą weekendowych wydań.
W książce „Zawsze mówi, że wróci” spotkamy dziewięć niezwykłych kobiet. Przeczytamy opowieści o czekaniu, lękach, dumie, a nierzadko rozpaczy. Kiedy oni zdobywają najwyższe szczyty świata, są bohaterami mediów, one w domach walczą z codziennością. Jak dużo są w stanie poświęcić w związkach, żeby partner mógł realizować swoją ekstremalną pasję? W imię czego żony i partnerki himalaistów żyją w cieniu wielkiej góry?
To nie jest książka o himalaistach, ale ma się wrażenie, jakby byli w pokoju obok i chętnie szerzej otworzyli drzwi, za którymi Katarzyna Zdanowicz prowadzi rozmowy z ich żonami i partnerkami. Co by wtedy usłyszeli? Kawał trudnej prawdy również o sobie, odgłosy i zapachy zwyczajnego życia, w którym nie uczestniczyli, będąc na wielomiesięcznych wyprawach, śmiech i łzy, czasem wściekłość, zawsze nadzieję, że przecież wróci.

Spotkanie z K. Zdanowicz
[informacja i zdjęcie: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Słupcy]
print
Udostępnij:

O autorze

Motocykle o pojemności 125