SŁUPCA 2021 – zestawienie najważniejszych inwestycji i działań

👉 Dziękuję Wam wszystkim za ten mijający 2021 rok. Dziękuję Radnym Miasta, mieszkańcom Słupcy i moim niezastąpionym współpracownikom. 💛💙

👉 W minionych 12 miesiącach zrealizowaliśmy między innymi następujące inwestycje: ➡️Budowa dwóch hal sportowych o lekkiej konstrukcji. ➡️Adaptacja budynku po byłym gimnazjum na potrzeby biblioteki ➡️Budowa ulicy Smugowej ➡️Budowa chodnika w ulicy Pyzdrskiej – II etap ➡️Wykonanie oświetlenia na ulicy Leśnej ➡️Remont strzelnicy miejskiej ➡️Modernizacja schodów pomiędzy ulicą Kościelną i Okopową ➡️Dokumentacja na przebudowę ulicy 3 Maja ➡️Budowa oświetlenia w ulicy Gajowej – II etap ➡️Dotacja do zakupu samochodu ratowniczo – gaśniczego jednostki OSP ➡️Dotacje na likwidację niskosprawnych źródeł ciepła ➡️Dotacja do zakupu samochodu dla Komendy Powiatowej PSP ➡️Dotacja na zakup ultrasonografu dla słupeckiego szpitala

👉Dzięki mieszkańcom Słupcy i wskaźnikowi osób w pełni zaszczepionych przeciwko COViD 19 otrzymaliśmy 1 milion złotych w Konkursie na Najbardziej Odporną Gminę. Kwota ta będzie przeznaczona na budowę tężni solankowych, ogrodu sensorycznego, ścianki wspinaczkowej, kort squasha, koncerty, imprezy kulturalne i sportowo – rekreacyjne, pomagające zniwelować skutki pandemii w zakresie pobudzenia aktywności społecznej.

👉Otrzymaliśmy także dofinansowanie w kwocie 4 milionów 242 tysięcy złotych z programu Polski Ład na zagospodarowanie terenów nad Jeziorem Słupeckim.

👉Pływania miejska wydłużyła czas pracy i przyciąga coraz więcej korzystających.

👉Jeszcze raz dziękuję Wam wszystkim za ten czas, który już bezpowrotnie za nami. 💛💙” – informuje burmistrz Michał Pyrzyk na swoim profilu na facebooku.

Podsumowanie roku 2021

print
Udostępnij:

O autorze

Motocykle o pojemności 125