Emisje radiowe w grudniu 2021

Emisje radiowe w grudniu 2021

Temat rozmowy: o miejskich inwestycjach na koniec roku – remont szatni na strzelnicy (Radio Września)

Tekst wywiadu: Radio Września w okolicy. Na program zaprasza Miasto Słupca.
Radio Września: Powracamy do rozmowy z wiceburmistrzem Słupcy Jackiem Szczapem. Panie burmistrzu, miasto zakończyło ten rok „wystrzałową” inwestycją: wyremontowana została szatnia strzelnicy, skąd pomysł na podjęcie się tego zadania?
Jacek Szczap: Tak, strzelnica, po pierwsze, no generalnie wymagała też już jakiegoś remontu i profesjonalnej budowy, bo technologia związana już z uprawianiem tego sportu jakby trochę poszła do przodu, dodatkowo też mieliśmy, że tak powiem „cynk”, że możemy uzyskać dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego z projektu „Szatnia na medal” i stąd wziął się pomysł, żeby zrobić coś więcej w tej szatni, żeby ona bardziej profesjonalnie wyglądała.
Radio Września: Kiedy ruszyły prace, kiedy się zakończyły, i tak naprawdę, na czym polegały?
Jacek Szczap: Prace ruszyły we wrześniu, można powiedzieć, ostro, z kopyta, bo pod koniec roku skończyliśmy całą tą inwestycję. Obejmowała ona przystosowanie istniejących toalet dla osób niepełnosprawnych, montaż nowej stolarki drzwiowej, nowe instalacje elektryczne, wymianę zadaszenia, orynnowania, ocieplanie całego budynku, wydzielenie pomieszczeń magazynowych, tynkowanie i malowanie tych pomieszczeń, ułożenie posadzki z płytek i wykonanie podjazdu dla osób niepełnosprawnych.
Radio Września: Szatnia została przetestowana, czy jeszcze nie było okazji?
Jacek Szczap: Jeszcze nie została do końca przetestowana. W tej chwili trwają prace związane z uprzątnięciem wszystkich prac budowlanych, tak że czekamy na inaugurację sezonu.
Radio Września: A jaki jest końcowy koszt tej inwestycji?
Jacek Szczap: Koszt tej inwestycji to 199 tysięcy 996 złotych i połowę tej kwoty, tak jak już wcześniej wspomniałem, otrzymaliśmy z Urzędu Marszałkowskiego w ramach programu „Szatnia na medal”.
Radio Września: Czyli co, życzmy sobie, by takich „wystrzałowych” inwestycji w przyszłym roku było jak najwięcej, dziękuję za rozmowę.
Jacek Szczap: Dziękuję bardzo.
Radio Września w okolicy. Na program zaprasza Miasto Słupca.

Temat rozmowy: o miejskich inwestycjach na koniec roku – remont ulicy Smugowej (Radio Września)

Tekst wywiadu:  Radio Września w okolicy. Na program zaprasza Miasto Słupca.
Radio Września: Kończy się rok, a wraz z nim miejskie inwestycje, Tomasz Szternel dzień dobry, normalnie powiedziałbym, że moim gościem jest, ale muszę być precyzyjny: to ja jestem gościem wiceburmistrza Słupcy Jacka Szczapa, witam serdecznie.
Jacek Szczap: Witam serdecznie.
Radio Września: Mówiąc o ostatnich tegorocznych inwestycjach mam na myśli między innymi drogę przy ulicy Smugowej, może i nie najdłuższą, może i nie najruchliwszą, ale ważną przede wszystkim dla mieszkańców, którzy przy niej mieszkają, prawda?
Jacek Szczap: Tak, może to nie jest najdłuższa droga i może najbardziej oblegana przez kierowców i pieszych, ale jednak ważna dla naszych mieszkańców i wymagała już dosyć pilnego remontu.
Radio Września: Ta przebudowa rozpoczęła się już we wrześniu, na czym polegała, tak konkretnie?
Jacek Szczap: Tak, rozpoczęła się we wrześniu. Na samym początku rozpoczęliśmy prace związane z kanalizacją deszczową, gdyż ona była bardzo ważna i nie chcieliśmy, żeby wystąpiły (po budowie drogi) jakieś problemy z odprowadzaniem wód deszczowych. Sam zakres prac remontowych ulicy Smugowej obejmował wykonanie robót ziemnych z profilowaniem podłoża, wykonaniem elementów ulicy, takich jak krawężniki, obrzeża, wykonanie podbudowy pod nawierzchnię, wykonanie nawierzchni jezdni z kostki betonowej, oznakowanie, wykonanie robót towarzyszących, takich jak regulacja studzienek, włączenie się do ulicy Kopernika i Traugutta, z którą ta droga sąsiaduje.
Radio Września: Pieniądze są ważne, więc zapytam: jaką kwotą zamknęła się ta inwestycja?
Jacek Szczap: Całość inwestycji zamknęła się kwotą 923 tysięcy, z czego kanalizacja deszczowa, o której już wspomniałem, wyniosła 130 tysięcy złotych. Ja tutaj muszę przypomnieć, że na tą drogę dostaliśmy dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego, ta kwota ostatecznie dofinansowania wyniosła 173 tysiące 500 złotych.
Radio Września: Różnica, między tym, co było, a tym, co jest, Pana zdaniem – ona jest widoczna?
Jacek Szczap: Myślę, myślę, że tak, bo wcześniej ta droga była jakby w jakiejś części gruntowa, w jakiejś części była wyłożona już dosyć marnej jakości asfaltem, teraz ta droga jest wyłożona kostką, tak jak już wspomniałem, o grubości 8 cm, wygląda naprawdę teraz dobrze, myślę, że wszyscy gołym okiem to widzą.
Radio Września w okolicy. Na program zaprasza Miasto Słupca.

Temat rozmowy: o działalności pływalni, życzenia świąteczne (Radio Września)

Tekst wywiadu: Radio Września w okolicy. Na program zaprasza Miasto Słupca.
Radio Września: Powracamy do rozmowy z burmistrzem Słupcy Michałem Pyrzykiem. Tym razem przyjrzymy się działalności pływalni, pływalni, która miała być dużym obciążeniem dla budżetu miasta, no właśnie, ale czy jest?
Michał Pyrzyk: Póki co – nie jest, choć nie mamy jeszcze, tak naprawdę, jeszcze pełnych danych, bo nie było roku, kiedy ta pływalnia mogła funkcjonować bez jakichś ograniczeń, w pełnym zakresie ze względu na obostrzenia wynikające z panującej pandemii i w zasadzie były miesiące, gdzie obiekt był zamknięty, były też takie, kiedy nie mogliśmy w pełni funkcjonować, niemniej jednak te miesiące, gdzie funkcjonuje w miarę bez ograniczeń ten obiekt, no przynoszą nawet, można powiedzieć, mały zysk, czyli, czyli obiekt zarabia na siebie, równoważy koszty z dochodami.
Radio Września: Czy znamy już liczby, które ilustrują rok 2021 na pływalni, czy jeszcze nie, za wcześnie?
Michał Pyrzyk: Jeszcze tych liczb nie znamy, no jeszcze jesteśmy w trakcie bieżącego roku, no niemniej jednak te liczby, tak jak Pan powiedział, dotyczące tych miesięcy ostatnich, gdzie od września pływalnia, można powiedzieć, funkcjonowała bez ograniczeń są, można powiedzieć, dobre.
Radio Września: Od listopada pływalnia funkcjonuje o godzinę dłużej, aż do godziny 22. Jakie są pierwsze wnioski, to był dobry ruch?
Michał Pyrzyk: Myślę, że to był dobry ruch, takie też są pierwsze wnioski dyrekcji. Ta godzina dodatkowa ma obłożenie: kilkadziesiąt osób korzysta właśnie w porze wieczornej z obiektu, jeśli chodzi o te ostatnie miesiące to każdy z nich był rekordowy, jeśli chodzi o liczbę wejść i dlatego też wydłużenie czasu pracy, no którego domagali się, można powiedzieć, mieszkańcy w pewnym momencie i dzisiaj sytuacja wygląda tak, że no te 11 tysięcy wejść w każdym miesiącu (jeśli chodzi o te miesiące ostatnie) odnotowywaliśmy na tym obiekcie, a ta liczba daje, no grubo ponad 350 wejść dziennie, a przypomnę jeszcze dyskusję, kiedy przygotowywaliśmy tą inwestycję, no to część radnych nasze wyliczenia i nasze prognozy dotyczące wejść (a wtedy przedstawialiśmy, że jak wszystko dobrze pójdzie, to tych wejść na obiekt dziennie będzie 300), to część radnych te założenia uznawała za nierealne i wzięte z kosmosu, więc te liczby, które mamy dziś, jeśli chodzi o wejścia na pływalnię, tak jak powiedziałem, grubo ponad 350, 360 na dzień, no potwierdzają, że te nasze założenia były i trafne, i szacowane ostrożnie bez jakiegokolwiek ryzyka – życie pokazało, że jesteśmy w stanie spełnić ten warunek i to jeszcze z taką nadwyżką, której ubytek ewentualny, no nie spowoduje jakiś wielkich strat czy wielkiej dziury finansowej.
Radio Września: Tyle o pływalni. Panie burmistrzu, to nasze ostatnie wejście radiowe przed świętami, umówiliśmy się na życzenia – to jest ten czas…
Michał Pyrzyk: Szanowni Państwo, drodzy słuchacze Radia Września z okazji Świąt Bożego Narodzenia, które już tuż, tuż życzę wszystkim Państwu zdrowia, spokoju i wytrwałości w tych trudnych dla nas wszystkich czasach. Niech ten Nowy zbliżający się 2022 Rok przyniesie Państwu same pozytywne niespodzianki, a także szczęście i realizację wszystkich zamierzeń zarówno tych zawodowych, jak i osobistych. Życzę Państwu zdrowia, wszystkiego, co najlepsze i do siego roku!
Radio Września: Dziękuję za rozmowę.
Michał Pyrzyk: Dziękuję, do usłyszenia!
Radio Września w okolicy. Na program zaprasza Miasto Słupca.

Temat rozmowy: podsumowanie roku 2021 (Radio Września)

Tekst wywiadu: Radio Września w okolicy. Na program zaprasza Miasto Słupca.
Radio Września: Grudzień to czas podsumowań i właśnie teraz dokonamy takiego podsumowania – Tomasz Szternel, dzień dobry, a moim gościem jest burmistrz Słupcy Michał Pyrzyk.
Michał Pyrzyk: Dzień dobry Panu, dzień dobry wszystkim Państwu.
Radio Września: Panie burmistrzu, to nie był łatwy, ale chyba jednak dobry rok dla samorządu słupeckiego, Pan jak go ocenia?
Michał Pyrzyk: Podobnie, jak Pan powiedział: był to rok, co prawda jeszcze naznaczony pandemią, gdzie nie mogliśmy wszędzie rozwinąć naszych skrzydeł, niemniej jednak zrealizowaliśmy wiele potrzebnych, moim zdaniem, inwestycji na terenie miasta, wypracowaliśmy sobie taki również w tym roku start na rok przyszły, był to czas, kiedy również mając na względzie pewne niewiadome, które czyhają na nas w przyszłym roku, a wynikają i z przyjętych ustaw, ale i z tych trendów głównie gospodarczych, myślę tutaj o postępującej inflacji, zdecydowaliśmy w trakcie roku, że nie zaciągamy kredytu i tak naprawdę mogliśmy zrobić dużo, dużo więcej, no niemniej jednak od maja trwała, można powiedzieć, taka tutaj cicha, wewnętrzna nasza walka, aby tak ograniczyć wydatki, zwiększyć dochody, żebyśmy nie musieli zaciągać kredytu, zwiększać zadłużenia i to się w tym roku udało: nie zaciągnęliśmy ani złotówki kredytu.
Radio Września: Ja mówiąc o dobrym roku nawiązuję do pozyskanych dofinansowań, one opiewają na wcale niemałą kwotę. Pan ją zliczył, Pan wie, jak ta kwota się kształtuje na koniec roku?
Michał Pyrzyk: Tak, sukcesywnie prowadzimy taki, można powiedzieć, licznik pozyskanych środków przez Samorząd Miasta i jeśli chodzi o 3 lata, upływające 3 lata tej kadencji, no to jest to już kwota przekraczająca 20 milionów złotych, w perspektywie mamy również pozyskanie środków zewnętrznych, po prostu mamy złożone wnioski do kilku programów i czekamy tylko na odpowiedź w tej kwestii.
Radio Września: A jeśli chodzi o rok 2021, to jest gdzieś jedna trzecia tej kwoty?
Michał Pyrzyk: Myślę, że jest to jeszcze większa kwota niż jedna trzecia, bo za pieniądze w zasadzie pozyskane z zewnątrz zrealizowaliśmy budowę hal wielofunkcyjnych, przenieśliśmy Bibliotekę Miejską i Powiatową, wyremontowaliśmy strzelnicę, ulicę Smugową, OSP doczekało się nowego auta z wkładem własnym, czterystutysięcznym, tutaj skierowanym z naszego budżetu, dotowaliśmy szpital, dotowaliśmy wymianę niskosprawnych źródeł ciepła, i tak jak powiedziałem wcześniej przygotowaliśmy już, czy pozyskaliśmy pieniądze i już nimi się, można powiedzieć, w pewien sposób chwalimy, na inwestycje, które mamy zaplanowane na rok przyszły.
Radio Września: Jest też milion złotych, który pochodzi z programu „Rosnąca Odporność”, ta kwota już została rozdysponowana?
Michał Pyrzyk: Ta kwota jeszcze nie została rozdysponowana, niemniej jednak znajdzie się ona w budżecie i w formie autopoprawki zostanie zaproponowana radnym, mogę tutaj uchylić rąbka tajemnicy: przewidzieliśmy realizację (w ramach tej kwoty) tych projektów, tych zadań, o których mieszkańcy mówili, na które składali również wnioski w ramach Budżetu Obywatelskiego i takie, które cieszyły się poparciem społecznym, niemniej jednak nie uzyskały dofinansowania i są to między innymi: budowa tężni, budowa ścianki wspinaczkowej, budowa kortu do squasha, jak również chcemy założyć (w ramach tych środków) ogród sensoryczny. Oczywiście część tej kwoty będzie przeznaczona na wydatki bieżące, bo również możemy za te pieniądze likwidować te społeczne skutki pandemii i chcemy właśnie przywrócić to życie społeczne poprzez rajdy rowerowe, koncerty, rozmaite imprezy sportowo – rekreacyjne, i również na te cele będą przeznaczone pieniądze, oczywiście po akceptacji w stosownej uchwale dotyczącej autopoprawki do budżetu przez Radę Miasta.
Radio Września: To tyle w tej części, a do rozmowy powrócimy po krótkiej przerwie.
Radio Września w okolicy. Na program zaprasza Miasto Słupca.

Temat rozmowy: o projekcie utworzenia Spółki Społecznej. Inicjatywa Mieszkaniowa w Słupcy (Meloradio)

Tekst wywiadu: Meloradio w mieście. Na program zaprasza Miasto Słupca.
Meloradio: Gościem Meloradia jest dziś burmistrz Słupcy – Michał Pyrzyk. Miasto postara się o pozyskanie pieniędzy na budowę bloków, w których będą mieszkania z tanim czynszem. To dobra informacja między innymi dla tych, którzy nie chcą związać się na wiele lat kredytem mieszkaniowym. Jakie są główne założenia tego projektu?
Michał Pyrzyk: Mamy zielone światło zapalone przez Radę Miasta, która zatwierdziła i wydała zgodę na utworzenie Spółki Społecznej Inicjatywa Mieszkaniowa z udziałem Gminy Miejskiej Słupca, jak również zatwierdziła wniosek o dofinansowanie kwotą 3 milionów udziałów w tej spółce, które mamy szansę jeszcze w tym roku pozyskać.
Meloradio: Gdzie takie bloki mogłyby zostać wybudowane i ile będzie to mieszkań?
Michał Pyrzyk: Mówimy tutaj o dwóch takich potencjalnych lokalizacjach i dwóch działkach, które mogłyby być przeznaczone na te cele mieszkaniowe. Jest to działka po byłej Bibliotece Miejskiej i Powiatowej, a także jedna z działek położonych przy ulicy Pileckiego. W efekcie, czy zgodnie z założeniami taka spółka ma zrealizować minimum 30 mieszkań na terenie naszego miasta, gdzie będzie również, jak gdyby, zasada określona dojścia do pełnej własności, gdzie najemcy będą płacić określony prawem, ustawą niższy czynsz.
Meloradio: Dziękuję za rozmowę. Moim i Państwa gościem był dziś burmistrz Słupcy – Michał Pyrzyk.
Meloradio w mieście. Na program zaprasza Miasto Słupca.

Temat rozmowy: zaproszenie na Słupecki Jarmark Świąteczny i o Magii Świąt w Słupcy (Radio Września)

Tekst wywiadu: Radio Września w okolicy. Na program zaprasza Miasto Słupca.
Radio Września: Przed nami Słupecki Jarmark Świąteczny, a o przygotowaniach do niego porozmawiam z Arletą Kolską – Hypką – kierowniczką Referatu Promocji Urzędu Miasta w Słupcy, dzień dobry.
Arleta Kolska – Hypka: Dzień dobry Panu, dzień dobry Państwu.
Radio Września: Słupecki Jarmark Świąteczny, czyli co, pani Arleto, co tak naprawdę kryje się za tą nazwą?
Arleta Kolska – Hypka: Tak naprawdę to u nas już tradycją od kilku lat jest, że wprowadzamy mieszkańców Słupcy i okolic w iście świąteczny, magiczny czas przed świętami Bożego Narodzenia. W tym okresie planujemy dla naszych mieszkańców moc różnych wydarzeń, szczególnie kulturalno – rozrywkowych i sportowych.
Radio Września: Jednym z tych wydarzeń jest właśnie jarmark, co możemy o nim powiedzieć już teraz, już dziś, ile wpływa zgłoszeń w ogóle, są jeszcze wolne miejsca?
Arleta Kolska – Hypka: Tak, do 3 grudnia przyjmujemy zgłoszenia, zgłoszenia cały czas wpływają, na dzień dzisiejszy mamy 57 wystawców. Są to głownie wystawcy, którzy no będą przedstawiać nam rękodzieło artystyczne, w ogóle swoje produkty, będą to przede wszystkim pasjonaci, którzy w ramach swoich upodobań przygotowują różne upominki świąteczne, będą oczywiście ozdoby choinkowe, ozdoby szydełkowe, wyroby z drewna, tekstylia świąteczne, właściwie wszystko począwszy od nakrycia stołu po konsumpcję, łącznie z prezentami i tutaj bym prosiła, i uczuliła wszystkich, żebyśmy w tym roku naprawdę skupili się na robieniu prezentów iście właśnie takich „od serca” , skupmy się na tych wszystkich właśnie ręcznie przygotowanych upominkach, to myślę, że będzie bardziej dla nas wszystkich radosne, no i jednocześnie będziemy wspierać się nawzajem.
Radio Września: Jarmark, to tak jak sobie już powiedzieliśmy, nie jedyna świąteczna atrakcja w Słupcy, poprzedzi ją cykl wydarzeń kulturalno – sportowych, no to bądźmy precyzyjni, konkretni: co to za wydarzenia?
Arleta Kolska – Hypka: Do wydarzeń, które obejmują właśnie Magię Świąt w Słupcy, Zaczynamy już 4 grudnia, będzie to tradycyjnie po raz kolejny czytanie z Mikołajem, tym razem w nowej, pięknej bibliotece, która się mieści na Armii Krajowej. 4 grudnia również w tym samym dniu, ale tym razem na hali MOSiR zapraszamy na dwudziesty już Mikołajkowy Turniej Halowej Piłki Nożnej. Wszystkich zainteresowanych odsyłam tutaj na informację na stronę MOSiR-u, bądź na facebooka, co więcej: 10 grudnia zapraszamy również do biblioteki miejskiej na spektakl mikołajkowy – teatr Maska. Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt do Miejskiej i Powiatowej Biblioteki. 11 grudnia będzie Mikołajkowy Turniej w Tenisie Stołowym na hali MOSiR; 12 grudnia, tak jak już zapowiadaliśmy wcześniej, Jarmark Bożonarodzeniowy, tu może jeszcze dodam, że na ten dzień, oprócz tego, że będzie bardzo bogata oferta handlowa, o której wcześniej wspomniałam, to nie zabraknie mega bogatej oferty gastronomicznej: wyrobów z ciast, tradycyjnych wyrobów litewskich, wędliny, sery, chleby, paszteciki, kawy, herbaty, grzaniec, gorąca czekolada, kiełbaski, no myślę, że wszystko, co można zjeść, zakupić na wigilijny stół, zamówić, bo oczywiście będą punkty gastronomiczne, które będą przyjmowały zamówienia, co więcej proponuję, naprawdę proponuję, nie gotować w tym dniu obiadu tylko przyjść z rodziną, stoiska będą rozstawione po całym rynku, będzie rynek wyłączony z ruchu, tak że tutaj stoiska będą tak rozdysponowane, żebyśmy, no mimo wszystko te obostrzenia przestrzegali, żeby nie było takiego skupiska w jednym miejscu tylko cały, cały rynek będzie obłożony wystawcami, tak że spokojnie możemy korzystać z tych punktów wystawienniczych na pewno będzie miło i przyjemnie!
Radio Września: Czyli co: zapraszamy 12 grudnia na Słupecki Jarmark Świąteczny – tam po prostu trzeba być!
Arleta Kolska – Hypka: Dokładnie tak: wszyscy 12 grudnia na słupeckim rynku.
Radio Września: Dziękuję za rozmowę.
Arleta Kolska – Hypka: Dziękuję bardzo.
Radio Września w okolicy. Na program zaprasza Miasto Słupca.

Temat rozmowy: jeszcze o przyszłorocznym budżecie miejskim (Radio Września)

Tekst wywiadu: Radio Września w okolicy. Na program zaprasza Miasto Słupca.
Radio Września: Trwają prace nad przyszłorocznym budżetem miasta Słupcy. O tym, jak on będzie wyglądał porozmawiam z burmistrzem Michałem Pyrzykiem, dzień dobry.
Michał Pyrzyk: Dzień dobry Panu, dzień dobry Państwu.
Radio Września: Co możemy o tym budżecie powiedzieć już dziś, już teraz, panie burmistrzu, jaki on będzie?
Michał Pyrzyk: Znaczy, możemy powiedzieć, że jest to budżet nieprzewidywalny, nie jest to truizm, ale prawda, ponieważ tak do końca nie wiemy, jak będą kształtować się dochody budżetowe. Mamy ogromne zmiany, jeśli chodzi o system podatkowy, to są te zmiany wprowadzone Polskim Ładem i nie wiemy, jak przełożą się one ostatecznie na wysokość naszych dochodów, bo jak wiemy i udziały w podatku dochodowym od osób fizycznych, w podatku dochodowym od osób prawnych stanowią no lwią część, jeśli chodzi o stronę dochodową budżetu miasta – jest to jak gdyby niewiadoma. Drugą niewiadomą stanowi strona wydatkowa. Mamy rosnącą z miesiąca na miesiąc inflację, zapowiedź wzrostu jeszcze ceny paliwa, ceny energii elektrycznej, a to przekłada się, można powiedzieć, na każdą usługę, na każdy towar, i tak naprawdę nie wiemy, jak ta strona wydatkowa bez, jak gdyby, rzeczowego zwiększania puli zadań, jak ona będzie wyglądała, bo na pewno będzie drożej. I ta nieprzewidywalność naznacza, można powiedzieć, prace nad tym budżetem, który udało się domknąć i zrównoważyć dochody z wydatkami.
Radio Września: Nic tak nie wpływa na wyobraźnię mieszkańców jak inwestycje. Wymieńmy te najistotniejsze, najważniejsze?
Michał Pyrzyk: Najważniejsze inwestycje, które zostały zapisane w budżecie to wkład własny na budowę boiska wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej nr 3. W budżecie znalazła się również budowa parkingu przy ulicy Traugutta w ramach Budżetu Obywatelskiego, znalazły się środki na dokumentację dotyczącą budowy chodnika w ulicy Zagórowskiej, dokumentację na wykonanie oświetlenia w ulicy Pogodnej i Jeziornej. W ramach autopoprawki lub w ramach zmiany budżetu już na jednej z pierwszych sesji Nowego Roku będziemy wprowadzać środki, prawie pięciomilionowe, na zagospodarowanie terenów nad jeziorem słupeckim, na które, przypomnę, pozyskaliśmy ponad 4 miliony 200 tysięcy złotych, będziemy też wprowadzać do nowego budżetu środki, które uzyskaliśmy za konkurs „Najbardziej odporna gmina”, to jest ten konkurs związany ze szczepieniami covidowymi, jest to milion złotych i tam też planujemy, jeżeli oczywiście regulamin, zasady pozwolą, część środków też przeznaczyć na inwestycje między innymi tężnię solankową w mieście i inne, ale tu jeszcze decyzje tak do końca nie zapadły.
Radio Września: Wiem, że z projektem budżetu zapoznali się już miejscy radni, jakie reakcje, jakie pierwsze komentarze?
Michał Pyrzyk: Tak, jesteśmy po, można powiedzieć, pierwszym czytaniu budżetu na komisjach i zarówno komisja Oświaty i Spraw Społecznych, jak Komisja Budżetu i Finansów Miejskich zaopiniowała ten budżet pozytywnie. W tym miejscu dziękuję radnym za zrozumienie, że jest to budżet trudny i tak jak powiedziałem na początku w pewnym sensie nieprzewidywalny, i to zarówno jeśli chodzi o stronę dochodową, jak i tą związaną z wydatkami, których nie zwiększamy jeśli o zakres osobowo-rzeczowy, ale które już wiemy, że z uwagi na inflację będą wyższe.
Radio Września: Czekamy wobec tego na sesję budżetową. Dziękuję za rozmowę.
Michał Pyrzyk: Dziękuję bardzo, do usłyszenia.
Radio Września w okolicy. Na program zaprasza Miasto Słupca.

print
Udostępnij:

O autorze

Motocykle o pojemności 125