Wycieczka do Torunia w ramach projektu „Poznaj Polskę”

Dnia 14.12.2021 r. wytypowani uczniowie z klas siódmych i ósmych Szkoły Podstawowej nr 1 w Słupcy uczestniczyli w jednodniowej wycieczce do Torunia. Wycieczka była realizowana w ramach programu ,,Poznaj Polskę” pilotażowego przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki. Jego celem jest wsparcie nauczycieli oraz wzbogacenie i uatrakcyjnienie procesu dydaktycznego. Program to sposób na poznanie naszego dziedzictwa narodowego i kulturowego oraz popularyzację osiągnięć polskiej nauki.
Pierwszym punktem wycieczki była wizyta w „Muzeum Toruńskiego Piernika”. W świat pierników i ich receptur sprzed setek lat wprowadzili uczniów przewodnicy. Uczestnicy wycieczki zobaczyli ciekawe wystawy tematyczne, poznali historię piernika i zapoznali się z egzotycznymi przyprawami korzennymi używanymi do wypieku piernika.
Następnie uczniowie zwiedzili „Dom Kopernika”, gdzie w scenerii średniowiecznej kupieckiej kamienicy poznali zagadnienia związane z astronomią i rozszerzyli swoją wiedzę na temat działalności, osiągnięć i życia wielkiego polskiego astronoma Mikołaja Kopernika.
Po zwiedzeniu „Muzeum Toruńskiego Piernika” i „Domu Kopernika” uczniowie udali się na obiad. Po posiłku i krótkim wypoczynku młodzież podążyła do ostatniego, obowiązkowego punktu każdej wycieczki do Torunia, a mianowicie pod pomnik Mikołaja Kopernika gdzie zostało wykonane pamiątkowe zdjęcie.
Koordynatorem wycieczki był pan Marek Szociński. Opiekę nad uczniami sprawowały: pani Joanna Gajdzińska, pani Iwona Przygocka oraz pani Wioletta Wisła.
Inf. i foto Szkoła Podstawowa nr 1 w Słupcy.
Wnioskodawcą o dotację na ww. wycieczkę do Ministerstwa Edukacji i Nauki na wniosek szkoły był organ prowadzący – Gmina Miejska Słupca.

print
Udostępnij:

O autorze

Motocykle o pojemności 125