Wycieczka do Poznania w ramach projektu „Poznaj Polskę”

W czwartek, 9 grudnia 88 uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Słupcy z klas I-III wybrało się na wycieczkę w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki „Poznaj Polskę”.
W ramach tego projektu uczniowie naszej szkoły otrzymali środki na dofinansowanie wyjazdu do Palmiarni w Poznaniu, a także do Poznańskiego Muzeum Uzbrojenia na Cytadeli. W Palmiarni (największej w Polsce) uczniowie oprowadzani przez panią przewodnik poznali historię tego miejsca, usłyszeli o ciekawych roślinach i zwierzętach żyjących w różnych egzotycznych miejscach na świecie. Robili zdjęcia, zachwycali się roślinnością, przyglądali się rybom. Palmiarnia bardzo im się podobała. szczególne wrażenie robiły palmy, rośliny tropikalne – drzewo kiełbasiane, baobab czy kaktusiarnia. Z zainteresowaniem przyglądali się też roślinom, które żywią się owadami. Dla wielu była to pierwsza w życiu wizyta w tym miejscu.
Kolejnym punktem programu był bardzo smaczny obiad. O dziwo, wszyscy ładnie jedli, mimo, że nie były to fast-foody.
Szczególnie chłopcom podobało się Muzeum Uzbrojenia na Cytadeli. Oglądali czołgi, samoloty, broń, a także mundury żołnierskie. Wszyscy kupowali pamiątki. Wizyta w Muzeum Uzbrojenia Oddziału Wielkopolskiego Muzeum Walk Niepodległościowych miała na celu rozbudzanie indywidualnych zainteresowań ucznia historią, kulturą i tradycją własnego kraju, rozwijanie wiedzy o kraju, wzmacnianie wartości postaw patriotycznych.
Mimo że dzień był trochę mroźny, piękne słońce zachęcało do zwiedzania. Wszystkim uczniom bardzo się podobało.
Opiekunami wycieczki byli: siostra Alberta, Waldemar Flisiak, Krzysztof Kędziora, Dorota Romańska, Agnieszka Tomal, Artur Rydzewski i Joanna Wiśniewska.
Inf. i fot: Szkoła Podstawowa nr 1 w Słupcy
Wnioskodawcą o dotację na ww. wycieczkę do Ministerstwa Edukacji i Nauki na wniosek szkoły był organ prowadzący – Gmina Miejska Słupca.

print
Udostępnij:

O autorze

Motocykle o pojemności 125