Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Słupcy pojadą na wycieczki w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji  i Nauki pn. „Poznaj Polskę”

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Słupcy pojadą na wycieczki w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji  i Nauki pn. „Poznaj Polskę”

Przedmiotem przedsięwzięcia jest wsparcie organów prowadzących publiczne i niepubliczne szkoły dla dzieci i młodzieży w realizacji zadań mających na celu uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego dzieci i młodzieży poprzez umożliwienie im poznawania Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki. Przedsięwzięcie ma wspomóc realizację podstaw programowych dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Pozwoli urozmaicić zajęcia lekcyjne, dzięki czemu nauka nabierze praktycznego wymiaru. Uczenie się oparte na praktycznym odkrywaniu śladów historii, czy też eksperymentowaniu w centrach nauki stworzy uczniom warunki do zdobywania nowych umiejętności w niepowtarzalnym środowisku edukacyjnym.

Uczniowie słupeckiej „Jedynki” – kl. I-III pojadą na wycieczkę jednodniową do Muzeum Instrumentów Muzycznych, oddział Muzeum Narodowego w Poznaniu oraz do Palmiarni w Poznaniu, natomiast uczniowie klas IV-VIII na wycieczkę jednodniową do Centrum Nauki Kopernik i Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie.

W ramach wsparcia zadania na podstawie złożonych wniosków z inicjatywy dyrektora SP 1 w Słupcy, Miasto Słupca otrzymało z Ministerstwa Edukacji i Nauki dofinansowanie w kwocie 8 000,00 zł, natomiast organ prowadzący zapewnia wkład własny finansowy 2 000,00 złotych.

print
Udostępnij:

O autorze

Motocykle o pojemności 125