„Herbowa Tarcza Słupcy” dla Pana Władysława Filipczaka

Pan Władysław Filipczak, wieloletni redaktor naczelny „Gazety Słupeckiej” został uhonorowany najwyższym miejskim wyróżnieniem, „Herbową tarczą Słupcy”.

Werdykt Rady Miasta był jednogłośny. Z wnioskiem o nadanie wyróżnienia wystąpili: Zdzisław Wyszyński, Tadeusz Markiewicz i Jacek Szczap.

W uzasadnieniu wniosku czytamy:

Władysław Filipczak od zawsze i na zawsze wiązał swoje życie ze Słupcą.

Władysław Filipczak jest od wielu lat Prezesem Zarządu PWH „Print” w Słupcy, które od 31 lat jest wydawcą „Gazety Słupeckiej”, najstarszego tygodnika w Polsce. Władysław Filipczak jest też redaktorem naczelnym Gazety Słupeckiej. Jest zasłużonym działaczem sportowym i społecznym. Przez wiele lat był piłkarzem „Pogoni” Słupca. Był nauczycielem m.in. w Liceum Ogólnokształcącym w Słupcy.

Szczególnie jego praca w Gazecie Słupeckiej pokazuje ogrom zasług Władysława Filipczaka dla lokalnej społeczności. Na łamach Gazety Słupeckiej setki razy pisał o wielkich bądź drobnych niedomaganiach w funkcjonowaniu Słupcy w różnych jego płaszczyznach. Z pozoru drobne i mało znaczące artykuły w „Spacerku po Słupcy” między innymi o estetyce słupeckiej ulicy spowodowały bardzo często pozytywne zmiany w społeczności i u władz miasta Słupcy w postrzeganiu tych jakże ważnych dla naszego życia kwestii.

Aktywnie- w różnej formie- pomaga ludziom w potrzebie wykorzystując dużą wiedzę, wrodzoną wrażliwość i empatię. Nie jest mu obojętny los zwierząt.

Władysław Filipczak jest pasjonatem historii miasta Słupcy. Jest w prostej linii godnym kontynuatorem twórczości Mariana Jareckiego i Tadeusza Kubackiego.”

print
Udostępnij:

O autorze

Motocykle o pojemności 125