Dyktando na Święto Niepodległości

Szanowni Państwo,
z okazji święta 11 listopada organizowany jest ogólnopolski konkurs: „Dyktando na Święto Niepodległości”. Konkurs zostanie przeprowadzony w najbezpieczniejszy obecnie sposób, czyli wyłącznie przez Internet. Ideą tego wydarzenia jest promocja poprawnej pisowni języka polskiego, a co więcej, zbiórka środków przeznaczonych na cel charytatywny lub społeczny. Im więcej osób dołączy do wydarzenia, czyli napisze dyktando w dniu 11 listopada 2020 roku, tym większa pomoc trafi na wskazany cel. Maksymalnie przekazane może zostać wsparcie w wysokości aż 10 tysięcy złotych. Uczestnictwo w I Ogólnopolskim Dyktandzie na Święto Niepodległości jest bezpłatne, a zapisanie się i rozwiązanie dyktanda to 1 zł przeznaczone przez organizatora na wybrany cel.

Samorząd Uczniowski ZSE w Słupcy zgłosił w ramach tej akcji zbiórkę środków na prezenty na Boże Narodzenie dla wychowanków Ośrodka Wsparcia dla Dzieci i Młodzieży z Interwencją Kryzysową w Lądku. O tym, do kogo trafią zgromadzone fundusze, podejmą decyzję uczestnicy Dyktanda poprzez głosowanie. Każdy, kto rozwiąże Ogólnopolskie Dyktando na Święto Niepodległości w dniu 11 listopada 2020 roku, będzie miał możliwość oddania jednego głosu. Głosowanie to odbędzie się w dniach 13-15 listopada. Osoby, które uzyskają w dyktandzie najlepsze rezultaty, zostaną nagrodzone zwiększoną siłą głosu, tzn. będą miały większy wpływ na rezultat głosowania.
Dyktando zostanie rozegrane w pięciu kategoriach wiekowych: klasy 1-3, 4-6, 7-8, szkoła średnia oraz dorośli. Za opracowanie treści dyktand, dopasowanych do danej grupy wiekowej, odpowiadają wybitni językoznawcy, m.in. prof. dr hab. Tadeusz Zgółka, wiceprzewodniczący Rady Języka Polskiego oraz prof. dr hab. Mariusz Rutkowski z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Aby wziąć udział w konkursie należy:

  1. Zarejestrować się w serwisie dyktanda.pl (w ramach rejestracji kliknąć otrzymany link, przesłany na adres podany w trakcie rejestracji)
  2. Zapisać się do konkursu, klikając przycisk “Zapisz się do konkursu”.
  3. W dniu 11 listopada 2020 r. przystąpić do dyktanda o odpowiedniej godzinie (informacja pojawi się na stronie organizatora). Oddać głos na zbiórkę środków na prezenty na Boże Narodzenie dla wychowanków Ośrodka Wsparcia dla Dzieci i Młodzieży z Interwencją Kryzysową w Lądku.

Wesprzyjmy potrzebujących w duchu patriotyzmu! Zróbmy coś dobrego dla potrzebujących i dla języka ojczystego!

Pokażmy w tym szczególnym dniu naszą solidarność z potrzebującymi! Pokażmy, że w tych trudnych czasach możemy wspólnie zrobić coś dobrego!

Dyktando na Święto Niepodległości plakat główny

Dyktando na Święto Niepodległości plakat główny

 Informacja otrzymana z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Słupcy.
print
Udostępnij:

O autorze

Motocykle o pojemności 125