Zapraszamy na koncert z okazji XX Dnia Papieskiego

11 października 2020
20:00

Tegoroczny XX Dzień Papieski obchodzony pod hasłem „Totus Tuus” odbędzie  w dniu 11 października 2020 r. Tradycyjnie już, pomimo trudnej sytuacji epidemiologicznej, stosując się do obowiązujących  zasad reżimu sanitarnego Burmistrz Słupcy i Muzeum Regionalne w Słupcy pragną zaprosić do udziału w koncercie dedykowanym Janowi Pawłowi II w 100 – lecie jego urodzin.
Gościć będziemy znakomite TRIO  Muzyczne:  Anna Wandtke – skrzypce, Sebastian Wypych – kontrabas, Piotr Kopietz –akordeon, które wykona  słynne  PORY ROKU Vivaldi/Piazzolla.
Koncert
odbędzie się w dniu 11 października 2020r. godz. 20.00. w kościele św. Wawrzyńca w Słupcy.
Wszyscy uczestnicy mają obowiązek zakrywania ust i nosa podczas trwania koncertu, dezynfekcji rąk i zachowania dystansu przy zajmowaniu miejsc.

 

TRIO muzyczne:

Anna Wandtke – wybitna i utytułowana  skrzypaczka, adiunkt w stopniu doktora sztuki na Akademii  Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Koncertuje w kraju i na świecie, współpracując z najwybitniejszymi artystami naszych czasów. Nagrała „Violin Soul” z gościnnym udziałem Robiego Lakatosa i „Wandtke Plays Polish” – wraz z kontrabasistą Sebastianem Wypychem dokonując polskiej premiery fonograficznej Duo Concertante Krzysztofa Pendereckiego na skrzypce i kontrabas.

„Dzięki  wirtuozowskiej  technice artystka z imponującą swobodą realizuje idee muzyczne, prowadząc słuchacza do  czarodziejskiego świata dźwięków z kręgu muzyki klasycznej, nie stroniąc od łączenia jej z jazzem, flamenco, muzyką cygańską.”

 Sebastian Wypych – kontrabasista, solista, kameralista, kompozytor, szef artystyczny, animator sztuki, doktor sztuk muzycznych. Absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie, klasy kontrabasu prof. Andrzeja Mysińskiego. Jako muzyk  kameralista współpracuje z wieloma zespołami oraz orkiestrami w kraju i za granicą  Doskonalił swoje umiejętności u Lee Mesh’a – solo kontrabasisty Metropolitan Opera New York. Założyciel i szef artystyczny THE NEW ART ENSEMBLE. Pomysłodawca i szef artystyczny projektu „Tanga Świata” do którego zaprosił światowej sławy solistę skrzypka– Robiego Lakatosa . Współzałożyciel zespołu KAMELEON i TANGATA QUINTET, specjalizującego się szczególnie w twórczości Astora Piazzolli, współpracując m.in. z solistą – Krzysztofem Jakowiczem.

Piotr Kopietz – multiinstrumentalista, aranżer, kompozytor. Absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie akordeonu prof. Klaudiusza Barana. Należy do grona kilku muzyków w Polsce grających na narodowym instrumencie argentyńskim – bandoneonie ; jest jednym z niewielu artystów koncertujących na   – francuskiej akordinie. W 2011 r. nagrał swoją debiutancką płytę „Retrato” z tangami argentyńskimi różnych epok oraz kompozycjami własnymi inspirowanymi tangiem.W styczniu 2020r. wziął udział w trasie koncertowej zwieńczonej nagraniem płyty pt. „World Tangos” występując u boku światowej sławy skrzypka – Roby’ego Lakatosa.

 

Wykonawcy koncertu papieskiego: Anna Wandtke – skrzypce, Sebastian Wypych – kontrabas, Piotr Kopietz – akordeon.

Zaproszenie na koncert z okazji XX Dnia Papieskiego

Zaproszenie na koncert z okazji XX Dnia Papieskiego

 

print
Udostępnij:

O autorze

Motocykle o pojemności 125