Wywieś Flagę Rzeczypospolitej Polskiej

W sobotę ( 2 maja) obchodzić będziemy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

2 maja obchodzony jest w Polsce Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Zwracamy się do mieszkańców miasta o wywieszenie narodowych barw biało – czerwonych. Flagą można udekorować dom, balkon swojego mieszkania, okno.

Nie od dziś Polaków wyróżnia bardzo silne poczucie tożsamości narodowej. Jesteśmy mocno przywiązani do hymnu i do biało-czerwonych barw. Oznaczają one dla nas dumę i wolność. Flaga jest z nami we wszystkich ważnych chwilach. Podczas wydarzeń podniosłych i uroczystych, ale także w dni żałoby po stracie wybitnych i odważnych Polaków, w momentach wzruszeń i radości. Biel i czerwień towarzyszą emocjom polskich kibiców i triumfalnym gestom naszych zawodników. W ten sposób wyrażamy nasze uczucia. Miłość do barw narodowych oznacza prezentowanie ich zgodnie z tradycją i honorem.

Każdy obywatel Rzeczypospolitej Polskiej ma prawo wywiesić flagę państwową na swoim domu, a także w oknie lub na balkonie swego mieszkania. Najczęściej flaga jest eksponowana na drzewcu drewnianym lub metalowym. Ważne jest byśmy godnie i zgodnie z obowiązującymi zasadami ją eksponowali.
Zachęcamy mieszkańców miasta do wywieszania flagi.

https://www.gov.pl/web/mswia/dzien-flagi-rzeczypospolitej-polskiej-skorzystaj-z-miniprzewodnika-bialo-czerwona

2 maja Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

print
Udostępnij:

O autorze

Motocykle o pojemności 125