Hołd ofiarom katastrofy w Smoleńsku

Burmistrz Michał Pyrzyk i wiceburmistrz Jacek Szczap, w Alei Katyńskiej oddali hołd Ofiarom katastrofy w Smoleńsku. Katastrofa miała miejsce 10 kwietnia 2010 r.
Zginęli w niej: prezydent RP Lech Kaczyński z małżonką Marią Kaczyńską, ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, wicemarszałkowie Sejmu i Senatu, grupa osiemnastu parlamentarzystów, dowódcy wszystkich rodzajów Sił Zbrojnych RP, pracownicy Kancelarii Prezydenta, szefowie instytucji państwowych, duchowni, przedstawiciele ministerstw, organizacji kombatanckich i społecznych oraz osoby towarzyszące, stanowiące delegację polską, a także załoga samolotu.
Polska delegacja leciała na uroczystości związane z obchodami 70. rocznicy zbrodni katyńskiej, której na polskiej inteligencji wojskowej dopuściło się na przełomie kwietnia i maja 1940 roku, na polecenie Stalina, NKWD. Głównym motywem zbrodni katyńskiej była zemsta Stalina za przegraną w 1920 roku wojnę, w wyniku której to przegranej Leninowi nie udało się rozprzestrzenić rewolucji październikowej na całą Europę.

print
Udostępnij:

O autorze

Motocykle o pojemności 125