Domowe przedszkole z SAV-usiem – wspólna inicjatywa Miasta Słupcy i Fundacji Veolia Polska

Domowe przedszkole z SAV-usiem – wspólna inicjatywa Miasta Słupcy i Fundacji Veolia Polska

Ograniczone możliwości przebywania na świeżym powietrzu, mniej aktywności w ciągu dnia, brak zajęć sportowych, czy jeszcze więcej czasu spędzanego przed ekranami komputerów i tabletów niż dotychczas, alarmująco wydłużają siedzący tryb życia, a co za tym idzie mają negatywny wpływ na nasze samopoczucie i zdrowie, a zwłaszcza zdrowie najmłodszych. Chcemy temu zapobiec i wspólnie z Fundacją Veolia Polska już dziś rozpoczynamy aktywny ruch przedszkolaka w Słupcy

Z niepokojem obserwujemy jak ta niewątpliwie trudna sytuacja, w której wszyscy się znaleźliśmy, wpływa na codzienność mieszkańców naszego miasta, a zwłaszcza na zdrowie dzieci.

W trosce o dobro przedszkolaków wspólnie z Fundacją Veolia Polska rozpoczęliśmy działania na rzecz aktywizacji ruchowej najmłodszych mieszkańców naszego miasta. Poprzez udział w programie Sportowej Akademii Veolia Junior (SAV Junior), placówki przedszkolne otrzymają narzędzia do pracy zdalnej z dziećmi, gotowe do wprowadzenia od zaraz.

Na przedszkolaków i rodziców czeka szereg pomysłów na aktywności ruchowe bez wychodzenia z domu. Wśród rozwiązań znajdują się między innymi cykliczne zajęcia ruchowe on-line z doświadczonym w pracy z dziećmi instruktorem, który wcieli się w rolę aktywnej maskotki – SAV-usia, kreatywne materiały do samodzielnego wykonania i wykorzystania w domu oraz szereg dodatkowych inspiracji.

Dzisiaj dzieci bardziej niż zwykle potrzebują ruchu, dlatego wspólnie zapewnijmy im możliwie najlepsze warunki.

Obserwujcie naszą stronę i profil na Facebook’u, gdzie na bieżąco będziemy udostępniać informacje o podejmowanych przez miasto i przedszkola działaniach.

https://www.facebook.com/events/2579103015641437/

We współpracy z Fundacją Veolia Polska rozpoczęliśmy działania na rzecz najmłodszych mieszkańców naszego miasta. W ramach programu Sportowej Akademii Veolia Junior (SAV), wspólnie z placówkami przedszkolnymi, zachęcamy rodziców i ich dzieci do sportowych aktywności bez wychodzenia z domu.

Dzisiaj dzieci bardziej niż zwykle potrzebują ruchu, dlatego wspólnie musimy im pomóc!

[informację otrzymaliśmy od Fundacji Veolia Polska]

print
Udostępnij:

O autorze

Motocykle o pojemności 125