Spotkanie autorskie w bibliotece

Autorka powieści dla młodzieży, dorosłych i dzieci, a także wierszy i opowiadań, 5 marca spotkała się z uczniami klas V i VI w Szkole Podstawowej nr 3 w Słupcy. Joanna Jagiełło przyjechała na zaproszenie Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Słupcy. Temat spotkania Wokół spełniania marzeń był okazją do rozmowy nie tylko o literaturze. Padło wiele ciekawych pytań dotyczących książek autorki oraz samego procesu pisania, na które pisarka bardzo chętnie odpowiadała. Zdradziła, jak zaczęła się jej kariera pisarska, opowiedziała o swoich książkach i zdradziła zarys fabuły swojej kolejnej publikacji. Jest, jak sama o sobie mówi, niepoprawną optymistką i tą pozytywną energią zaraża swoich czytelników. Pani Jagiełło to miła i pogodna osoba, z niezwykłą łatwością nawiązała kontakt z młodzieżą, co z pewnością wpłynie na pozytywne wspomnienia i czytanie jej książek. Pisarka wpisała się do kroniki biblioteki, a wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali pamiątkowe autografy. Po spotkaniu z młodzieżą, autorka poświęciła również czas pierwszoklasistom, którzy przyszli z samodzielnie przygotowanym prezentem. Wykonały ilustracje do książki Czacha się buntuje.
Wszystko to, o czym mówiła Joanna Jagiełło podczas spotkania z młodymi ludźmi, odnajdziemy w jej książkach. Porusza w nich wiele problemów, które przeżywa współczesna młodzież, oraz trudnych tematów, o jakich nie zawsze chętnie się rozmawia. Są w nich opisane sytuacje z naszego życia, na przykład problem „znikających rodziców”, kwestia tolerancji, odbioru drugiego człowieka i szacunku do niego, problem przemocy.
Joanna Jagiełło jest absolwentką anglistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Współpracowała z miesięcznikami Perspektywy i Cogito. Jest redaktorką podręczników do języka angielskiego. Jej debiutancka powieść dla młodzieży Kawa z kardamonem została nominowana do nagrody polskiej sekcji IBBY Książka Roku 2011. Książka uzyskała też nominację do nagrody Donga oraz zastała wpisana na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej. Za Jak ziarnka piasku otrzymała nagrodę IBBY Książka Roku 2018. Powieść Urodziny została wyróżniona w V Jubileuszowym konkursie im. Astrid Lindgren na współczesną książkę dla dzieci i młodzieży. Największą pasją Joanny Jagiełło jest pisanie, ale w wolnym czasie również maluje, gra na gitarze i komponuje.
Czas spędzony z autorką na spotkaniu, to była czysta przyjemność. Mamy nadzieję, że pierwsza wizyta Joanny Jagiełło w Słupcy nie będzie ostatnią. Dziękujemy pani Karolinie Waleryszak i Ewie Kisteli ze Szkoły Podstawowej nr 3 za przygotowanie wystawki oraz miłe przyjęcie.
Wszystkie powieści Joanny Jagiełło znajdują się w słupeckiej bibliotece. Zapraszamy do wypożyczania.

[informacja i zdjęcia: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna]
print
Udostępnij:

O autorze

Motocykle o pojemności 125