Powołano Dyrektora Muzeum Regionalnego w Słupcy

Nowym-starym Dyrektorem słupeckiego Muzeum Regionalnego została Pani Beata Czerniak.

W wyniku zakończenia postępowania konkursowego na Dyrektora Muzeum Regionalnego w Słupcy, na w.w. stanowisko powołana została Pani Beata Czerniak, będąca jedyną kandydatką.
Pani Beata Czerniak z Muzeum Regionalnym w Słupcy związana jest od 1994 roku. Dyrektorem placówki została 1 marca 2000r. – od tego czasu, nieprzerwanie pełni tę funkcję i odpowiedzialna jest za wykreowanie dzisiejszego wizerunku Muzeum- jako ważnego elementu edukacji kulturalnej miasta i regionu.
– Misja- tak postrzegam rolę muzeum i sposób zarządzania tą instytucją. (…) Muzeum musi sprostać ciągle nowym wyzwaniom, aby stawać się konkurencyjną, ale i nowoczesną instytucją kultury. Musi być miejscem otwartym i przyjaznym, przyciągającym odbiorców- gwarantując im atrakcyjną i będącą na wysokim poziomie merytorycznym, konkretną ofertę edukacyjną- pisała w swoim liście Pani Beata.
Plan działania na najbliższe siedem lat, bo tyle trwa kadencja dyrektora, jest bardzo rozbudowany i wskazuje nowe obszary aktywnej kreacji placówki, jak i realizację ważnych przedsięwzięć, które finalizowane będą w najbliższych latach. Wśród nich nie zabraknie wielu ciekawych wystaw, koncertów oraz tradycyjnych spotkań.
Na najbliższe miesiące przewidziane jest wydanie w formie zeszytu fragmentów dziennika Pani Grażyny Harmacińskiej-Nyczki, naszej rodzimej malarki. Wydarzenie powiązane będzie ze zbliżającym się Dniem Judaizmu, podczas którego powróci wątek Przyjaciółek i powstałego przed dziesięcioma laty filmu o tej samej nazwie.
Niedługo, w gmachu Muzeum Regionalnego pojawi się również wystawa z okazji 30-lecia Słupeckiego Koła Związku Sybiraków, które powstało 25 listopada 1989 roku.
Najbliższe tygodnie przyniosą także poplenerową wystawę Słupeckiego Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego, która na stałe wpisała się w życie Muzeum.
Jak zapowiada dyrektor Beata Czerniak trwają prace nad finalizacją wystawy pt „Słupca- miasto Biskupów Poznańskich”, która pokazywać będzie historię naszego miasta od lokacji w 1290 roku do początków XIX wieku.

Powołano Dyrektora Muzeum Regionalnego w Słupcy

print
Udostępnij:

O autorze

Motocykle o pojemności 125