Informacje z Przedszkola nr 2 „Miś”

We wrześniu 2019 r. w Przedszkolu Miś nr 2 w Słupcy wydarzyło się wiele ciekawych przedsięwzięć. Już 16-09-2019 r. w ramach działań profilaktycznych „Bezpieczna droga do szkoły” słupeccy policjanci odwiedzili dzieci z Przedszkola nr 2 „Miś” w Słupcy. Wśród nich był niezwykły gość –  sierż. Pyrek. Podczas spotkania mundurowi utrwalili z dziećmi zasady ruchu drogowego oraz przypomnieli o zagrożeniach jakie mogą napotkać w życiu codziennym. Słupeccy policjanci kom. Wojciech Kujawa, asp.szt. Marlena Kukawka, sierż. szt. Joanna Wolińska, st. sierż. Magdalena Michalak oraz sierż. Pyrek, w którego wcielił się asp. Adam Szymaszek odwiedzili wszystkie grupy dzieci z Przedszkola nr 2 „Miś”. W trakcie spotkania policjanci przekazali dzieciom podstawowe zasady zachowania się na drogach. Wspólnie obejrzeli bajkę w której krasnal Lulek uczył się poruszania  po przejściu dla pieszych oraz jak uniknąć zagrożeń czyhających na nas każdego dnia. Największą atrakcją spotkania była maskotka wielkopolskich policjantów. Sierż. Pyrek pokazał dzieciom radiowozy, które wykorzystywane są w codziennej pracy. Na koniec dzieci wzorowo odpowiedziały na wszystkie pytania policjantów i ugruntowały zdobytą wiedzę, za co otrzymały od mundurowych słodki podarunek.

20 września dla naszych przedszkolaków był  dniem pełnym wrażeń. Już od rana przy wejściu do przedszkola czekała na dzieci Myszka Miki, która bardzo lubi zabawy z dziećmi. Tego dnia  przedszkolaki ubrane w kolorowe, bajkowe stroje z uśmiechem i radością wchodziły do swoich sal. Po śniadaniu wszystkie dzieci spotkały się w dużej sali na piętrze przedszkola. Pani dyrektor Urszula Michlicka oraz wszyscy nauczyciele życzyli swoim milusińskim dużo zdrowia, uśmiechu, radości oraz samych szczęśliwych dni. Cała społeczność przedszkolna wspólnie zaśpiewała „Hymn Przedszkolaka” i rozpoczęła się  wesoła zabawę z tańcami i  konkursami, którą poprowadzili: Pan Krystian, Pani Sylwia, Pani Agnieszka i Pani Emilka. Zabawie dopisywała słoneczna pogoda i dobry humor. Na zakończenie zabaw muzycznych, Pani dyrektor rozdała wszystkim dzieciom kolorowe balony. Po obiedzie przedszkolaków odwiedził również Pan Burmistrz Michał Pyrzyk, Wiceburmistrz Jacek Szczap oraz Inspektor Oświaty Pan Mariusz Król, którzy obdarowali dzieci lizakami. Maluchy podziękowały za miłą niespodziankę. Dzień Przedszkolaka na długo pozostanie w  pamięci dzieci.

23 września w Przedszkolu nr 2 Miś w Słupcy odbyła się Ogólnopolska Akcja Sprzątania Świata 2019 pod hasłem „Nie śmiecimy, sprzątamy, zmieniamy”. Dzieci zaopatrzone w rękawice i worki zaangażowały się w tę akcję. Najmłodsi pomagali w sprzątaniu ogrodu przedszkolnego, a dzieci starsze wyszły poza teren przedszkola – do lasu, gdzie zebrano kilka worków śmieci. Dzięki temu wokół przedszkola i w lesie zrobiło się czysto i przyjemnie. Głównym celem tej akcji było ukazanie dzieciom skutków zaśmiecania świata, wyjaśnianie konieczności ochrony środowiska. Mamy nadzieję, że w ten sposób zdobyte doświadczenie zaowocuje w przyszłości dobrymi ekologicznymi nawykami.

Spotkanie ze słupeckimi policjantami

Dzień Przedszkolaka

Sprzątanie świata

 Info i zdjęcia: Przedszkole nr 2 „Miś”
print
Udostępnij:

O autorze

Motocykle o pojemności 125